Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje na równi słabe natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok