PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
Luty 15, 2019
Depilacja laserem medycznym Vectus
Luty 21, 2019

PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których opiera się cała masa naszego ciała. Często nie pamiętamy o starannej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych pominięć z reguły są takie problemy jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem dbać o stopy? Niżej proponujemy kilka skutecznych sposobów.

KĄPIELE

Kąpiele w wodzie z solą nie tylko ogranicza obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są w szczególności paniom, które muszą często nosić obuwie na wysokich obcasach. Szpilki męczą na stopy, dlatego należy dbać o ich dobrą regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można też dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa też rozmaryn.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest częste złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozwojowi bakterii. Jeśli decydujemy się na stosowanie pumeksu, pamiętajmy o tym, żeby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w minerały, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najważniejszy element dbałości o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające należy stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano móc podziwiać idealnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Warto zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej rezultat niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym trickiem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie wygoją wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem metod domowych. W tym celu należy zaopatrzyć się w płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się złuszczyć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najważniejsza właściwa higiena. Zabiegi higieniczne ułatwiają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także wymienić obuwie: w godzinach pracy nosić oddychające obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić buty na obcasach? Czy wiesz jak męczy to twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują ból i deformacje całej stopy. Silnie obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Istnieje dużo sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one ułożenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy nieustannie postępują. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w wypracowaniu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok