Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Pozabankowe kredytowanie firm
27 lutego, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
3 marca, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Kosztowny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta zamierza posiadać idealne ciało, zdecydowanie bez żadnego włoska! Większość z nas nie chce trwonić czasu na finansowanie kremów na potrzeby usuwania włosów, z jakimi należy siedzieć pod prysznicem kilkanaście minut. Jednorazowe maszynki, bolesny wosk, kosztowne urządzenia na potrzeby usuwania włosów w domu – powinny już odejść. Został opracowany w ostatnim czasie ich następca – profesjonalny laser, który może wyeliminować owłosienie z każdego zakamarka naszego ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj niniejszy tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest niezwykle nudne. Jest tego świadoma bez wątpienia każda kobieta. Wzrastające włosy są trwalsze, ciemniejsze i coraz ciężej ich nie zauważyć. Jeśli pragniemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, wtedy powinnyśmy zdecydowanie wiedzieć w jaki sposób wykonać poszczególne kroki, bo możemy zrobić sobie krzywdę, a konkretniej skaleczyć skórę. Absolutnie nie można zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, bo to podstawa znakomicie gładkich nóg (lub innych części ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa innowacyjnych technik i postawić na laser? To efektywna technika, jednakże w zasadzie nie jest wcale taka prosta. Należy zapisać się na parę kosztownych sesji, by kosmetolog usunęła wszystkie włosy na stałe. Szczególnie ważne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo i atrakcyjną, wspaniałą skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu poświęcasz na pozbywanie się włosów z nóg albo pach? Jeżeli kupiłaś w markecie maszynkę do golenia to marnujesz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje około 167 godzin w perspektywie roku. Depilator automatyczny czy plastry z woskiem tylko początkowo są efektywne, bo trzeba taki system stosować przynajmniej przez pół godziny co kilka tygodni. Na dodatek dochodzą specjalne balsamy, kremy oraz następne kosmetyki, których celem jest opóźnić wzrastanie włosków czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest nieprzyjemna i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć niebawem problemy z wrastaniem włosów. W dodatku wcale nie jest aż tak tania. Analizując te wszystkie środki, możemy zdecydowanie powiedzieć, że epilacja laserowa jest najwydajniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju renoma tego zabiegu nie jest jeszcze dostateczna. Bardzo dużo Pań dowiaduje się o tej możliwości przy okazji zapisów na pozostałe zabiegi, np. gorącym woskiem. Stąd nie chcą wypróbować nowości, ponieważ ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. W dodatku o epilacji przy użyciu lasera krąży spora ilość nieprawdziwych opinii.

Dlaczego? Bowiem określenia „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane na przemian. Widać to chociażby po tekstach w sieci, lub opiniach przeróżnych osób na forach oraz na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz ogólnie rzecz ujmując nie bazuje tylko na tym, że w jednym spośród niniejszych wyrazów nie ma zaczarowanej literki „d”. W standardowej depilacji (m in. za pomocą plastrów albo maszynką elektryczną) włosek jest usunięty, jednak wyłącznie na pierwszy rzut oka. Pełna cebulka i brodawka odżywiająca meszek są zdrowe. Zatem depilację trzeba regularnie powtarzać. Epilacja laserowa jest strategią trwałego usuwania owłosienia. Unicestwia włos, cebulkę i tę brodawkę – natomiast efektem jest brak opcji odbudowy włosa oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. W trakcie sesji wysyłany jest impuls. Melanina, zatem barwnik mieszczący się we włosach, zatrzymuje wysyłane światło. Podczas działania urządzenia jest wyzwalane ciepło, natomiast włos wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Skuteczność wiązki promieni polega na tym, czy za jednym zamachem uszkodzi poszczególne cebulki z meszkiem czy wyłącznie je naruszy. Kilkanaście urządzeń, które montuje się w mieszkaniach lub salonach kosmetycznych wyłącznie zaburza proces odrastania włosa. Zatem po krótkim czasie uwidaczniają się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, ale ogólnie rzecz ujmując nie wolno z pewnością powiedzieć, że epilacja laserowa absolutnie nie boli. Podczas wypuszczania impulsu Pani wspominają o tym, iż odczuwają lekkie ukłucia lub mrowienie. Najniższa bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, a najsilniejsza w strefach intymnych oraz pod pachami. Jest to wprawdzie naprawdę niewielki, niewiele znaczący ból, bowiem już na zawsze pozbywamy się owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jeden zabieg z pewnością nie da dobrych rezultatów. Wiązka lasera usuwa w trakcie jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty dadzą cztery wizyty depilacji laserowej. U 20% osób konieczne są kuracje przypominające, ponieważ zazwyczaj w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy wkrótce potrafią zacząć wzrastać i musimy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Barwnik włosów do tej pory był niezmiernie ważny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych nie mogły poradzić sobie z włoskami blond, rudawymi czy siwymi. Złotawe owłosienie było jednym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, ponieważ lasery medyczne miały kłopot z rozróżnianiem włosa od skóry. Dziś korzysta się najbardziej z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w nietypowe urządzenie do wynajdywania cebulek włosów z macierzą i brodawką i skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne epilowanie nawet niezmiernie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w mocnym, ciemnym kolorze – atramentowe, ciemnobrązowe – i jasne, np. rdzawe i platynowe. Impuls świetlny jest dostosowany na potrzeby odcienia włosków oraz kolorytu karnacji, ażeby absolutnie nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Parametry są zatem co rusz bardzo skrupulatnie wyszukiwane, żeby Klientki odczuwały maksymalny komfort w trakcie sesji.

Kto bynajmniej nie powinien nadal skorzystać z terapii epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Naturalnie Klientki, które posiadają siwe włosy. Są one kompletnie pozbawione barwnika, a zabieg najzwyczajniej w świecie się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być nawilżona, mówiąc w skrócie nie może być na niej najmniejszych przecięć, ani wysuszonych rejonów. Na kilka dni przed kuracją należałoby przeznaczyć parę chwil na dobrą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być oczyszczona (bez smarowideł wyszczuplających, samoopalacza itp.). Niesamowicie istotne jest jeszcze precyzyjne zgolenie skóry, ponieważ nie wolno depilować skóry podrażnionej. Gruntowne ogolenie daje gwarancję komfortowego i do pewnego stopnia niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed sesją każda kobieta zdecydowanie powinna omówić za i przeciw z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyłączenie przeciwwskazań. Zaraz potem dobierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach lub o większych rozmiarach zależnie od wybranej partii ciała. Okazalszą wykorzystuje się na dużych obszarach, np. plecach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się twarz. Duża i mała jest przykładana do ciała na tzw. „fałdę”. Z daleka wygląda opisana czynność w taki sposób, że jakaś lampa z karmazynowym promieniowaniem jest przytykana raz po raz do ciała. Po kuracji kosmetolog pociera balsamem kojącym cały rejon, na którym zabieg był realizowany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po wizycie oraz przez kilka następnych dni musimy zdecydowanie pokrywać miejsca po epilacji kosmetykami, które w swoim składzie posiadają panthenol czy pozostałe komponenty ochładzające oraz uśmierzające ból. Przez niemal 7 dni wcale nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, należy rezygnować z kremów przesuszających skórę, słońca, basenu i sauny. Jeśli zaobserwujemy małe strupki, w ogóle nie można ich naruszać (gdyż zostaną wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Mamy możliwość zatem pozbyć się raz na zawsze owłosienia z łydek, bikini, pod pachami. To wspaniały zabieg dla Pań, które mają nadmierne owłosienie w okolicy twarzy bądź na plecach i przeszkadza im to, np. na plaży.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje kilka rodzajów chorób, które są fundamentalnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Należą do nich między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, bielactwo lub aktywne infekcje skóry. Kosmetolog nie zrobi sesji, w przypadku kiedy stosujemy preparaty z retinoidami bądź wypijamy niektóre zioła. Zabieg musi koniecznie być wykonany w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bo wtedy mamy szansę z nim przedyskutować określone komplikacje ujawniające się dokładnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegowi depilacji przy użyciu wiązki lasera można poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Trzeba wprawdzie pamiętać, iż po terapii nie można w żadnym przypadku leżeć w pełnym słońcu, wędrować na basen lub próbować kosmetyków na bazie alkoholu (mocno podrażnia skórę). Pierwszy zabieg musimy wykonać w ostatnich dwóch miesiącach roku, ponieważ ostatni zabieg odbędzie się na początku wiosny. Skończona kuracja trwa całkiem długo, ponieważ kolejne zabiegi muszą być wykonywane w konkretnych odstępach czasu. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni termin, aby zacząć działać, natomiast wiosna, ażeby uwidocznić ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się dużo więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok