Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia twarzy – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, często mamy problem żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co bez wątpienia przynosi najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Efektywność tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wprowadzane substancje zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zaaplikować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na uaktywniania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii cera niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty poprawy kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak kwas hiauluronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest zależne początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długi czas. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Przytrafiają się sytuacje, kiedy porost włosów jest zatrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi również pytanie, w którym momencie wypadanie jest pod kontrolą, a w którym momencie trzeba zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to dokładnej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą normalną, w takim wypadku kuracje stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Metodyki leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo skomplikowany, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy pacjent, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie uważają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia lekarz kosmetolog na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok