gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Gorące nożyczki, czyli strzyżenie na gorąco
23 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
29 marca, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja gorącym woskiem? W jaki sposób wyglądały obie techniki w pojedynku?

Zabieg depilacji woskiem jest generalnie znany, włosy trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa najczęściej parę dni. Nieraz u wybranych Pań wcale nie trzeba aż tyle wyczekiwać, i włosy zaczynają wychodzić ponad skórę natychmiast po jednej dobie. Ta technika jest niezmiernie wygodna, mimo że przeciwwskazaniem jest przykładowo posiadanie zbyt delikatnych naczynek pod skórą, których nie można podrażniać rozgrzanym woskiem. Mogą powstawać wtedy rozognione, rozległe plamy i dalej kolejne „pajączki”. Kosmetolog kładzie podgrzany wosk na dowolne części ciała, a następnie „nakleja” uprzednio przygotowane plastry czy podłużne fragmenty materiału. Mocnym pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włosami. Ta technika może być dla wrażliwych Kobiet niezmiernie kłopotliwa. Bolesność zależy po prostu od limitu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Skóra po kuracji woskiem jest zaczerwieniona wyłącznie nieznacznie, jednakże zaleca się przez nie mniej niż 4-5 dni dni rezygnować z gorących i wydłużonych kąpieli oraz peelingów w obszarach, w których zastosowano depilację.
Trzeba na pewno przedstawić zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a tak naprawdę epilacji – musimy przygotować się jedną dobę wcześniej. Trzeba precyzyjnie ogolić nogi zwyczajną jednorazową golarką. Nie musimy „hodować” włosków przez dłuższy czas, a ta reguła jest dużym udogodnieniem podczas depilacji. Sam zabieg ma miejsce w przeciągu 20 minut, ale przedtem musimy wypełnić specjalną ankietę lub omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest przykładowo zażywanie antybiotyków typu Izotretinoina, która znacznie podrażnia skórę. Stąd nie wolno też leżeć w słońcu na plaży na 14 dni przed oraz po sesji. Wyjątkowo ważne jest także to, ażeby krótko mówiąc nie wykonywać peelingów partii ciała, które będą poddane depilacji laserowej na jeden tydzień przed i po sesji. W ogóle nie wolno też odkrywać ciała na promienie słoneczne w czasie następnych wizyt, stąd jesień i zima są świetnym momentem. Kobietom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się także odradza. Kosmetolog przy pomocy białego ołówka zaznacza na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bo laser sprawdza ciemniej zabarwione rejony skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest bardzo korzystny w przypadku kiedy chodzi o włosy gęste oraz o ciemnym zabarwieniu – bezproblemowo można je usunąć. W gabinetach, w których wykonuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie przy użyciu lasera na pewno robią specjaliści. Używają urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby partii ciała, do których trudno dojść, typu palce u rąk, okolice bikini oraz o większym obszarze działania, którą można błyskawicznie depilować nogi. Laser na parę sekund „ciągnie” skórę, unicestwia centralną część włosów oraz przenosi się na kolejny rejon skóry. Jeśli chodzi o inną grubość meszku, miarę melaniny bądź miarę owłosienia, nie możemy dobrze obliczyć, jaki uzyskamy efekt po jednokrotnej wizycie. Przeciętnie likwidowanych jest do 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Kobiety, które pierwszy raz mają do czynienia z depilacją rozgrzanym woskiem, bezwzględnie muszą to wiedzieć! Do wizyty należy koniecznie zapuścić włoski oraz to jest zapewne najbardziej kłopotliwe. Prócz tego te Klientki, które nigdy nie były na opisanym zabiegu w salonie, powinny się przygotować na to, iż terapia w zasadzie nie należy do najlżejszych – to przykra metoda. Wszystko jednak jest uzależnione od sprawności robienia zabiegu oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą plastrów wykona to szybciutko oraz zręcznie, bynajmniej nie narażając Klientki na dodatkowy ból. W pierwszej kolejności nakłada symetrycznie podgrzany wosk, i za moment przykleja uprzednio przygotowane plastry i pewnym ruchem wyrywa włoski. Krótko mówiąc w czasie sesji mamy możliwość poczuć jedynie zdarcie pierwszego plastra, bo to ono jest zwłaszcza najdotkliwsze.
Nogi stają się w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Kobiet, które oczekują doraźnego wyniku. Cała procedura trwa mniej więcej 20 minut, a aksamitność trwa przez mniej więcej 2 tygodnie. Włoski, które wkrótce odrastają, są dużo drobniejsze oraz mają jaśniejszy kolor. Dodatkowo nie ma żadnych skutków ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem musimy wypełnić szczegółową ankietę, jaką potem ocenia się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelakie pytania jeszcze podczas depilacji. Nie musimy kompletnie martwić się o ból, może jedynie nieznacznie szczypać wsysana poprzez okazalszą głowicę skóra. Najbardziej we wrażliwych partiach można mieć wrażenie dyskomfortu, między innymi w strefach intymnych. W czasie sesji powinniśmy mieć świadomość tego, iż będzie wyczuwalny lekki zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest szybki i często wygodny. Kosmetolog informuje Klientki, że wyeliminowana będzie tylko spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy przyrostu włoska – inne muszą w takim przypadku dojrzeć, aby wolno było je unieszkodliwić laserem. Przez kilka dni włoski będą się kruszyć, przykładowo gdy będziemy obcierać naszą skórę po prysznicu. Nowe włosy będą subtelniejsze i będą także dużo wolniej dojrzewały. Możemy będzie wychwycić partie, w których będzie ich dużo mniej. Skóra po sesji może być podrażniona i w owym okresie trzeba korzystać z pantenolu. Jednokrotny zabieg nie da zadowalających efektów, wyłącznie cały pakiet potrafi wykluczyć włoski ostatecznie (i przenigdy nie odrosną).
Streszczając: jeżeli pragniemy zdecydować się wyłącznie na jeden zabieg, możemy wybrać depilację ciepłym woskiem (jednak po pewnym okresie włosy będą wyrastały takie same). Jednak jeżeli ktoś chce usunąć włosy całkiem, dobrze jest zainwestować w linię wizyt depilacji za pomocą lasera. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, wejdź w link z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok