Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje wiele ciekawych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale też formują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie i promują rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają ciągle ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, nowoczesne technologie powodują, że zabiegi są mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które zastosowuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody zwykle wymagają pracy specjalnych urządzeń. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dostarczane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do uaktywniania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dodatni wpływ na stan skóry. Tego typu działania nadają skórze jędrność i elastyczność i powstrzymują starzenie.

W tym zakresie często wykorzystuje się też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z tych części ciała, które są odporne na ćwiczenia oraz specjalne diety. Współczesna technologia pozwoliła opracować metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, ze względu na co znacznie łatwiej je odessać albo przenieść do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego typu zabiegi z reguły mają także inne dobre efekty, dla przykładu: pobudzają do produkcji kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pożegnać cellulit, wygładzić blizny, zmarszczki czy rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych metod formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie wykonanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją też metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej i zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują lepsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki postępowi i bezpieczniejszemu działaniu. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które wpływają na odmienne obszary ciała i tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, zabijając bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego względu część zabiegów dodatkowo oddziałuje na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Obecne metody liftingujące, używają innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wstawianych w głębokie warstwy skóry, by podnosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

Strona używa cookies
Ok