Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja do biura
21 sierpnia, 2019

Fryzjer ślubny Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych szczególnych wydarzeń, podczas których każda kobieta chce wyglądać zjawiskowo. W czasie przygotowań jedną z najważniejszych spraw (dosłownie!) na głowie kobiety jest fryzura weselna. Ważne jest, by nie tylko wspaniale wyglądała, pasowała do kształtu twarzy oraz do sukni, ale też, by wytrzymała aż do rana. Dobór fryzury na wesele musi być przewidziany z wyprzedzeniem, żeby uniknąć nieprzewidzianych problemów w dniu ślubu. By wszystko wypadło jak najlepiej, należy odpowiednio wybrać i fryzjera, i upięcie.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Przy wyborze salonu najistotniejsze jest to, aby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym wyborem jest zatem salon, z którego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dłuższego czasu ma kontakt z włosami klientki, dobrze zna ich potrzeby, typ oraz wie jak je wymodelować, z tego powodu nie opłaca się eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może zdarzyć się też tak, że panna młoda nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego, wtedy znalezienie odpowiedniego fryzjera może okazać się trudne. Przede wszystkim świetny salon musi posiadać pozytywne opinie i doświadczenie. Warto również zapoznać się z jego katalogami fryzur na ślub oraz portfolio. Tego typu informacje można bez trudu odszukać w internecie albo bezpośrednio w salonie.

Pomimo najkorzystniejszych rekomendacji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, z tego względu dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na czesanie próbne. Dzięki temu nie tylko będzie można ocenić jakość usługi, ale również, czy własny pomysł albo propozycja fryzjera weselnego pasuje do kształtu twarzy i sukni panny młodej. Takie działanie pomoże właściwie dopasować każdy z elementów wyglądu.

Planowanie fryzury weselnej z wyprzedzeniem i wstępne upięcia ślubne to doskonały sposób na odrobinę szaleństwa. W ciągu kilku miesięcy, o wiele łatwiej zdecydować się na eksperymenty, które mogą okazać się tym, czego panna młoda oczekuje. Niewiele przed datą ślubu nie warto zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ WESELNĄ ?

Inspiracja

Wybór fryzury na ślub można rozpocząć od sięgnięcia do inspiracji np. tych w internecie i z katalogów w salonie . To daje pannie młodej możliwość odszukania fryzur, jakie leżą w jej guście. Będzie to dobrą bazą dla fryzjera weselnego, do stworzenia zadawalającej stylizacji.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że włosy mają różną strukturę. Część z nich układa się łatwiej lub trudniej. Inne z kolei nie zachowują stylizacji na długo. To samo tyczy się długości i gęstości włosów. Dobrze jest to skonsultować z fryzjerem, który doradzi, czy wybrane upięcie weselne jest możliwe do wykonania na włosach i czy utrzyma się przez całą noc, czy zaledwie uroczystość w kościele.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, które pasują modelkom, nie zawsze podpasują innym kobietom. Należy ocenić również indywidualne czynniki. Jednym z nich jest z pewnością owal twarzy. Fryzura weselna powinna uwydatniać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami powinny pozwolić sobie na upięcia ślubne unoszące włosy w górę, aby zwiększyć ich objętość. Dla odważnych pań, interesującym rozwiązaniem są cięcia powyżej linii żuchwy. W przypadku okrągłej twarzy zaleca się rezygnować z prostych grzywek, które optycznie skracają twarz.

Również u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest unikać prostych grzywek. Nieodpowiednie będą także upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, na przykład długie cieniowane włosy.

Również u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest zrezygnować z prostych grzywek. Niekorzystne są także gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, czyli dla przykładu długie wycieniowane włosy.

U pań o prostokątnej twarzy zdadzą egzamin fryzury, o zwiększonej objętości na bokach twarzy. Dodatkowo odradza się wysokie upięcia na szczycie głowy i fryzury z odsłoniętym czołem.

Osobom z trójkątną twarzą najbardziej pasują fryzury równoważące dolną, wąską część twarzy. Może to być klasyczny bob oraz krótka grzywka lub zakręcone końcówki włosów. Wysokie upięcia i odkryte czoło optycznie wydłużą brodę.

Suknia

W trakcie wyboru fryzury na wesele jednym z podstawowych elementów, jakie powinny współgrać jest suknia ślubna. Przede wszystkim najbardziej liczy się kształy dekoltu oraz ilość zdobień sukni. Trzeba pamiętać o umiarze. Niejednokrotnie mniej znaczy więcej.

Przy strojnej, bogato zdobionej sukni, lepiej wycofać się z wymyślnych upięć. Fryzura na ślub, choć równie ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, dlatego nie powinna odwracać uwagi od ubioru, co oznacza, że powinna być delikatna. Wyszukane upięcie ślubne będzie dobre w przypadku gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia ze stójką lub z zabudowanym dekoltem sama już jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. W tym przypadku dobre będzie wysokie upięcie albo kok od tyłu głowy. Doskonałym dopasowaniem są też gładkie fryzury na ślub. Również suknia z dekoltem w kształcie łódki będzie się dobrze prezentować w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy takiej sukni odpowiednie są zarówno upięcia, a także puszczone luźno włosy, które delikatnie pokryją ramiona. Rozpuszczone włosy są także wspaniałym dopasowaniem do dekoltu w kształcie litery V.

Podstawową rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, przyciąganie uwagi, z tego względu dobrane do niej upięcie weselne powinno zadbać o to, by kosmyki włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię wymaga wyrównania asymetrii, dlatego do tego typu sukni świetnie pasują upięcia po drugiej stronie szyi, które wyrównają wizerunek, ale nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na ślub można też dobrać do dodatków, chociaż zazwyczaj lepiej zrobić odwrotnie. Najbardziej powszechnym elementem jest rzecz jasna welon, który jest dobry dla każdej fryzury i upięcia. Równie powszechne są ozdobne opaski i wsuwki, wspaniałe też dla krótkich włosów. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów będą uroczym uzupełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty cudownym dodatkiem delikatnych upięć. Fascynatory i kapelusze sprawdzą się tylko w przypadku, kiedy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki przydadzą się w wyborze fryzury na wesele, trzeba jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej dobrze.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok