Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
25 września, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem – zalety zabiegu
23 października, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia oraz zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który stymuluje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi oraz przemianę materii, a także wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z niewielką zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy również regularna aktywność fizyczna. Należy jednak pamiętać, żeby nie przeciążać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca także trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok