Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019

Depilacja woskiem – zalety zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, zdobył szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk musi być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową warto się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort podczas wyrywania. Decydując się na depilację woskową warto zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją woskową trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu trzeba zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok