Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019

Depilacja woskiem – jak samodzielnie wykonać zabieg

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle dużym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z jakiej mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk powinien być tylko trochę rozgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność właściwego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie usuwania. Decydując się na depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskową należy koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, by w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Ponadto można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok