Tonery lublin - tusze Lublin - Tonery do drukarek Lublin - zamienniki do drukarek lublin
Tusze i tonery do drukarek – które wybrać?
10 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
11 marca, 2017

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę indyjskiej religii, choć w ogóle to określenie nie jest powiązane z wiarą i modlitwą. Hirsutyzm to choroba która dotyka wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to medyczny termin nazywający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą mogą chorować na tą dolegliwość, chociaż część panów cieszy się dość licznym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to osobisty koszmar.

U pań chorujących na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na nietypowych partiach ciała – w okolicach bikini, na nogach i co najgorsze na twarzy. Musicie potwierdzić, że włosy na atrakcyjny, dziewczęcej buzi nie prezentują się gustownie i kusząco. A w sumie każda z pań pragnie być zadbana i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa skutecznie i bez bólu likwiduje zbędne owłosienie z jakiejkolwiek części ciała. Jest to środek łagodny, w szczególności zalecany kobietom zapadającym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej rzadkiej przypadłości, oddziałując na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obowiązkowo zaznajom się z poniższym przewodnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm przejawia się wybujałym owłosieniem w nietypowych miejscach. U dziewczyn z tym zaburzeniem, ciemne włosy rosną nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na twarzy, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako defekt kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest produktem ubocznym zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u przyciągającej, 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Kobiecy organizm wytwarza za równo estrogeny ( damskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony męskie. Czasami możliwe jest, że w wyniku destabilizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają tworzyć zbyt dużo hormonów męskich. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Kolejnymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój nadmiernego owłosienia u kobiet są odpowiedzialne także steroidy (stosowane w różnych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania pierwotnych objawów hirsutyzmu sugeruje się wizytę u ginekologa. Po dokładnym badaniu stwierdzi on diagnozę i zaaplikuje właściwe środki, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wówczas najefektywniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się irytujących Cię włosków.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym wyłącznie do dziewczyn chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i panowie, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem całkowicie eliminuje włoski z każdej części ciała. I tak, mają rację Ci którzy oświadczają, że jest to metoda bezbolesna. Odpowiednie nastawienie aparatury do natury skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne jest Twoje owłosienia. Generalnie efekt finalny jest taki – 100 procentowe usunięcie włosów i gwarancja, że włoski nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) urządzenie wysyła wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest zdecydowane upośledzenie struktury włosa, który przestaje rosnąć i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Spowodowane jest to ciągiem wzrostu włosa. Promień lasera pochłaniany jest wyłącznie przez włoski, które zauważalne są na skórze. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą odpowiedniej ilości emitowanych promieni wystarczającej do ich naruszenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włoski zostają zredukowane.

Jak wspomina duża liczba pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy rosnące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że panie chorujące na hirsutyzm preferują tą korzystną formę terapii. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich kobiet, u których nadmierne owłosienie powoduje duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich kobiet, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu pozbyć się owłosienia dla swojej wygody? W takim razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Be Beauty . Prócz tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, instytut dostarcza profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Zależy Ci na tym by mieć piękną i dopieszczoną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Wstąp do Be Beauty , gdzie znowu poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Strona używa cookies
Ok