serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Serwis skutera Kymco
22 lutego, 2017
Przeprowadzki Wrocław Usługi transportowe dla firm Lokalne przeprowadzki
Krajowe usługi transportowe
24 lutego, 2017

Bezbolesne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Nadmierne pocenie się – czym właściwie jest?

Wydzielanie potu przez nasze ciało jest faktem całkiem normalnym. Z jego pomocą usuwamy toksyny ustroju i wyrównujemy ciepłotę ciała (m in. w czasie ciepłych dni). Ludzkie ciało ma do 3 milionów gruczołów, jakie wytwarzają pot. Zaś jeśli jest go za dużo? Odczuwamy, iż płynie nam po dłoniach niezależnie od temperatury na zewnątrz? W takim przypadku możemy chorować na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest ledwie małym problemem kosmetycznym, lecz również chorobą. A jak doskonale wiadomo – schorzenia trzeba łagodzić z kilku względów. Najważniejszym spośród nich jest niewątpliwie dyskomfort, doświadczany najczęściej w otoczeniu innych ludzi. Zasadniczo determinantami nieumiarkowanego pocenia się są czynniki będące objawami poważnych chorób i fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia z wyraźnymi odchyleniami, jakie obecnie mają miejsce w naszym układzie, m in. z hormonalnymi (niedoczynność tarczycy), neurologicznymi (przykładowo zespół uszno-skroniowy), chorobowymi (przykładowo ostrymi infekcjami). Nadpotliwość nie musi dotyczyć poszczególnej partii ciała, m in. dłoni. Jeżeli mamy na uwadze normalne pocenie się, to jako bazowe czynniki wypunktować możemy choćby stres, lęk bądź uprawianie sportu. Mamy na nie poniekąd pośredni wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Skoro zależy nam na tym, by konkretnie wiedzieć czy cierpimy na nadpotliwość, trzeba zakomunikować taki dylemat lekarzowi domowemu. Wówczas on zrealizuje z nami gruntowny wywiad, zanalizuje wielkość problemu i poinformuje nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Najpierw wyznaczy nowe badania, m in. test Minora. Wygląda on następująco: partie, w jakich potrafi zachodzić nadmierna potliwość, są powleczone jodyną i pokryte skrobią. Intensywne zabarwienie przedstawia istnienie schorzenia. Drugą sprawą jest jej usuwanie przy użyciu profesjonalnych technik. Naturalnie nie chodzi tutaj o opłukiwanie stóp przez 20-30 minut w roztworze z korą dębu czy o masową zmianę ubrań. Są to pospolite recepty, ale przeważnie mało wydajne.

Metody leczenia nadpotliwości

Do środków bezinwazyjnych przynależą jontoforeza, zastrzyki z wykorzystaniem toksyny botulinowej i leczenie przy użyciu lasera. Jeżeli chodzi o dwa pierwsze, to rezultat usuwania dolegliwości utrzymuje się około pół roku. Jonoforeza polega na uszkadzaniu kanałów jonowych za sprawą prądu i materiałów cholinergicznych, tymczasem toksyna botulinowa sprowadza się do „niedowładu” układu nerwowego (w formie odwracalnej), jakie uzupełniają poszczególne części ludzkiego organizmu w pot. Najodpowiedniejszą spośród technik jest leczenie nadpotliwości laserem, bo w bezpieczny oraz bezbolesny sposób koryguje procesy wytwarzania potu. Aparatura Accent Ultra bazuje na wykorzystaniu fachowych głowic, jakie wypuszczają fale elektromagnetyczne. Przykłada się je do wskazanych części ciała, gdzie przedtem zdiagnozowano nadpotliwość. Jeden zabieg trwa zwykle od kilku do kilku nastu minut, natomiast w czasie jego wykonywania praktycznie w ogóle nie przeżywa się żadnego bólu, palenia, szarpania etc. Można się spokojnie zrelaksować. Co ważne – wiązka lasera wcale nie nie jest czynnikiem powstawania szram, skaz oraz nie nadwyręża otaczających tkanek.

W jakich przypadkach nie można korzystać z laseroterapii?

Właściwie nie każdy ma możliwość poddać się zabiegom laserowego leczenia zbyt intensywnego wytwarzania potu. Do nadrzędnych zastrzeżeń przynależy intensywna opalenizna, ciąża, nowotwory, opryszczka, implanty wykonane z metalu, nadwrażliwość na słońce, epilepsja lub nieuregulowana cukrzyca. Właściwie jakąkolwiek przypadłość musimy od razu omówić z medykiem, a dopiero wówczas kosmetologiem. Trzeba wiedzieć o tym, że na kilka tygodni przed zabiegiem (jeżeli medyk się zgodzi) powinniśmy przestać popijać zioła albo brać je w postaci tabletek. Chodzi tutaj o wszystkie lubiane zioła, przykładowo detoksykujące, oczyszczające lub pobudzające. Analogiczna zasada dotyczy medykamentów, np. leków przeciwnadciśnieniowych, leków przeciwreumatycznych, sulfonamidów, niektórych specyfików uspokajających albo szczepionek. Kilka miesięcy musimy odczekać od odstawienia medykamentów, jakie mają w swoim składzie retinoidy. Jedynie po tym okresie możemy iść na zabieg łagodzący nadmierną produkcję potu. Nie powinniśmy również stosować wybranych kosmetyków, m in. kosmetyków z kwasami AHA i BHA, leków przeciwbakteryjnych bądź dezodorantów. Przed zabiegiem nie wolno wypijać jakiegokolwiek trunku. Jeśli napoczniemy choćby kieliszek różowego wina, powinniśmy z niego zrezygnować na 24 godziny. Z jakiego powodu istnieje aż tak dużo przeciwwskazań? Światło lasera to skoncentrowane światło, jakie potrafi oparzyć skórę. Inaczej mówiąc: światło padające tylko na określony rejon (mocno ogranicza się jego rozpraszanie). Jeśli skóra właściwa pod wpływem określonych czynników będzie na nie znacznie bardziej czuła, w takim przypadku ma możliwość dojść do groźnych konsekwencji. Na przykład retinoidy wchodzą po prostu z wiązką lasera, w interakcje, które są impulsem do oparzeń. Zamierzasz wiedzieć więcej? Wejdź w ten odsyłacz – Leczenie nadpotliwości

Strona używa cookies
Ok