Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca dla firmy

Zadbane biuro lub innego rodzaju zakład pracy to detal, na jaki potencjalni klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne pierwsze wrażenie na tych, co przekroczą próg budynku, należy zadbać o porządek. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba czyszcząca na etacie może być zbyt mało, dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Dlatego też nic zadziwiającego, że firmy sprzątające stają się co raz bardziej popularne. Co raz częściej bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Usługa firm sprzątających zawiera wiele działań porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, trzeba konkretnie wskazać w umowie, jakie usługi są potrzebne, a obok tego kiedy będą wykonywane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a czasem sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w handlowych galeriach. Trzeba także umówić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w trakcie tygodnia, z kolei tam, gdzie dzień w dzień pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, warto pomyśleć o oczekiwanych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to głównie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg albo wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek oraz klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje także pranie dywanów lub mebli tapicerowanych. Oferowane są często usługi okresowe, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Oprócz tego w czasie jesienno-zimowym można uzyskać usługę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Wybór usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej wielkości oraz otaczającego ją terenu.

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od rozeznania na temat oferowanych usług, by zdobyć pewność, że odpowie naszym potrzebom. Poza tym trzeba sprawdzić oceny oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów , potwierdzających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm , które przekonują do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o których trudno wynaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca zatrudnia doświadczonych pracowników, jacy mają stały dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest także technika pracy. Pracownicy powinni być zarządzani w taki sposób, by robienie usług odbywało szybko oraz terminowo. Należy zwrócić uwagę również na utrzymanie grafika pracowników oraz na dane na listach kontrolnych, wskazujących na częstość wykonywanych usług. Aby wybrać dobrą firmę sprzątającą, powinno się też zainteresować się środkami czyszczącymi oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie wskaże, że będzie osobiście dostarczał niezbędny sprzęt oraz środki czystości, lepiej sprawdzić, czego używa konkretna firma w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do współpracy, zapewniając stosowanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, których nie da się kupić w zwyczajnym sklepie lub galerii.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Zaufanie firmie sprzątającej może stać się korzystne z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze takie rozwiązanie jest zwykle mniej kosztowne, niż zatrudnianie osób sprzątających na umowę. Poza tym, w przypadku, jeśli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując fachową firmę, zabieramy taki przymus z innych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się tylko i wyłącznie na własnych zadaniach, które generują faktyczne zyski. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie lepiej oraz uważniej, a przy tym bardzo dyskretnie, jeżeli dobierzemy czas sprzątania, by nie zakłócał pracy innych. W ten sposób budynek miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta oraz zachęca klientów. Ponadto firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby placówki. Jeżeli kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa także na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok