Pyloxim - Power Si - Suplementy diety - Sklep internetowy z naturalnymi suplementami diety
Pyloxim i Power Si – suplementy dla zdrowia
13 grudnia, 2016
kamery Illustra
American Dynamics, Kantech, Zettler – o gigantach systemów bezpieczeńśtwa
20 grudnia, 2016

Pneumatyka to dyscyplina nauki oparta na przygotowywaniu i używaniu narzędzi, których funkcjonowanie w głównej mierze oparte jest energii produkowanej przez sprężone powietrze. Jest to jeden z częściej stosowanych przekaźników energii. Ma ono zastosowanie między innymi w branży przemysłowej, budownictwie czy mechanice samochodowej.

Jednak nie jest technologia osiągalna jedynie dla większych firm, gdzie używa się wielkie sprzęty do masowej produkcji. Narzędzia pneumatyczne są powszechnie dostępne, w ofertach można kupić na przykład wkrętarki pneumatyczne, nitownice, młoty pneumatyczne, i ubijarki do betonu.

Zalety narzędzi pneumatycznych

To, co daje narzędziom pneumatycznym ogromną przewagę nad elektrycznymi narzędziami, jest fakt, że generują one niewątpliwie większą moc, którą można zmniejszać lub zwiększać i dostosować do realizowanej w danej chwili pracy.

Narzędzia pneumatyczne nie posiadają komponentów elektrycznych (jak np. silnika), co sprawia, że są bezpieczniejsze szczególnie jeżeli chodzi o ich używanie w miejscach, gdzie występuje zwiększone niebezpieczeństwo wystąpienia pożaru (jak np. w zakładach samochodowych, lakierniach czy stolarniach). Ale to jeszcze nie koniec – z powodu braku modułów elektrycznych, urządzenia pneumatyczne nie przegrzewają się w trakcie długotrwałego użytkowania.

Biorąc pod uwagę fakt, że narzędzia pneumatyczne są poruszane sprężonym powietrzem, ich waga w zestawieniu z urządzeniami elektrycznymi jest niemal o 50% mniejsza. To ważne tym bardziej w czasie pracy na pełen etat, gdy wielogodzinne sterowanie ciężkim urządzeniem ma możliwość źle odbić się na stanie zdrowia.

Narzędzia pneumatyczne nie tylko mniej ważą ale także są mniejsze, co oznacza, że można o wiele sprawniej nimi operować, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Narzędzia pneumatyczne pewnej firmy, takiej jak Chicago Pneumatic (określane także narzędziami CP), są tak skonstruowane, by ich kształt był dopasowany do dłoni, dzięki czemu nie ma ryzyka, że podczas pracy sprzęt np. wypadnie z dłoni.

Następną wartością narzędzi pneumatycznych jest fakt, że nie wytwarzają one iskier, jak u innych narzędzi zasilanych prądem. że w zakładach mechanicznych obecność materiałów zapalnych jest na porządku dziennym, to także trzeba mieć na uwadze sytuacje, kiedy występuje wymóg zainstalowania w aucie instalacji LPG – dzięki narzędziom pneumatycznym praca ta jest znacznie łatwiejsza oraz bezpieczniejsza.

Narzędzia te są także wytrzymałe na zmiany temperatur, nawet jeśli są one skrajnie wysokie lub niskie. Tego typu sprzęt może być wykorzystywany na potrzeby zewnętrznych prac, a także w miejscach wyróżniających się wysokim zawilgoceniem. Inną właściwością narzędzi pneumatycznych jest fakt, że stosowana w nich siła napędowa – powietrze – nie nie przyczynia się do zanieczyszczenia otoczenia.

Jednak żeby narzędzia pneumatyczne służyły przez długi czas, należy pamiętać o jednej fundamentalnej kwestii, czyli o systematycznym smarowaniu olejem poszczególnych części.

Narzędzia pneumatyczne – ile kosztują?

Jeżeli chodzi o ceny narzędzi pneumatycznych, to są one podobne do cen narzędzi zasilanych prądem przy czym koszty eksploatacji są mniejsze. Warto też zauważyć, że narzędzia pneumatyczne rzadziej ulegają awarii, a ich naprawa i koszt części w niektórych wypadkach jest wyraźnie niższy w zestawieniu z naprawą innych urządzeń.

Chicago Pneumatic – pionier pneumatyki

Jakie narzędzia pneumatyczne wypróbować? Jeśli idzie o ich dostępność w Polsce to wybór narzędzi pneumatycznych nie jest mały, jednak jedną spośród najpopularniejszych, jeśli nie najlepszych jest nadmieniona wcześniej firma Chicago Pneumatic, której sprzęt jest nierzadko chwalony za to, że ma większą moc niż narzędzia o podobnych wskaźnikach.

Chicago Pneumatic w swojej długotrwałej oraz oryginalnej historii nieraz dowodziło, że nie bez powodu jest autorytetem w swojej dziedzinie i często wybieraną marką jeżeli idzie narzędzia pneumatyczne. Marka Chicaco Pneumatic została założona pod koniec XIX wieku. Jako marka specjalizująca się w wytwarzaniu narzędzi pneumatycznych, Chicago Pneumatic nie raz dowiodło, że jej rozwiązania pionierskie jeśli idzie o przemysł, budownictwo czy mechanikę samochodową.

Chicago Pneumatic miało swój udział między innymi przypowstawaniu Golden Gate lub Statui Wolności, gdy trakcie prac budowlanych skorzystano z narzędzi CP. Narzędzia Chicago Pneumatic były też wykorzystywane w trakcie odwiertów pod szyby naftowe. Marka słynie również z tego, że w ubiegłym stuleciu wyprodukowała silnik Diesla, wykorzystano go podczas wyścigów rajdowych na starym kontynencie. Chicaco Pneumatic zasłynęło jeszcze tym, że jako jeden z pierwszych producentów wprowadził do oferty nitownice a także opracowało pierwszy w historii model klucza udarowego.

Współcześnie Chicago Pneumatic ma w swojej ofercie szeroki zestaw narzędzi pneumatycznych oraz maszyn, które są niezastąpione w warsztatach samochodowych i w budownictwie. W Polsce narzędzia CP sprzedaje oficjalny partner, możesz go sprawdzić klikając w link Chicago Pneumatic Polska.

Strona używa cookies
Ok