Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego podlewania ogrodów
26 sierpnia, 2020

Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko efekt regularnej pielęgnacji, ale też relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się i odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest tak istotny. Dbałość o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, jakie muszą być brane pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do zrealizowania na włosach o konkretnej strukturze, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Sygnałem wskazującym profesjonalizm fryzjera są też dyplomy, jakie często można przejrzeć na stronach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer ciągle się rozwija – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wielu klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami zwykle powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą wyszukane upięcia, które będą idealne na przykład na ślub lub inne uroczystości. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, by minął w miłej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na włosach. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto też sprawdzić, jak dużo czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Przez to poświęcają im zbyt mało uwagi. Zdarza się też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i wie, czego wymagają.

Ważna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić rabat, zabieg regeneracyjny lub zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle istotny. W tej dziedzinie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie sprzęty są porządnie i regularnie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, by narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jakim stopniu fryzjer troszczy się o schludność salonu. Jeżeli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w czasie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Warto również ocenić sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy też jakość sprzętu i produktów, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw wpływa na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest również dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. To oznacza, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok