Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie wizytówek w Google maps
11 września, 2020

Termiczny kubek idealny

O termicznych kubkach myślimy przeważnie w okresie jesienno-zimowym, gdy chcemy wziąć ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko zachowują gorąco, ale także sprawdzają się do przechowywania zimnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka do codziennego korzystania, czy głowisz się nad termosami turystycznymi. Najlepszy kubek termiczny na kilka godzin zatrzyma gorąco herbaty czy kawy i zimno napoju. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeśli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić kilka ważnych elementów. Przede wszystkim szczególnie ważny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie i umiejętność zachowania ciepła lub zimna. Następnym elementem jest przykrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno w środku na pożądanym poziomie, ale także gwarantować wygodny sposób picia. Należy również ocenić kształt kubka i jego pojemność. Termiczne kubki o niskiej objętości nie będą dobre na dłuższych podróżach, dlatego w tym aspekcie najlepiej dobrać wielkość kubka do swoich potrzeb. Z kolei jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek idealny do biura, do pracy

Termiczne kubki przeważnie kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak uzależnić od formy pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie termiczne kubki, jakie zapewniają długi czas utrzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić malowniczy termiczny kubek ceramiczny, szklany lub stworzony z tytanu. Nie dość, że można je kupić w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one słabiej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie dobry dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być głównie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu z reguły kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, mają sporo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w stosowaniu. I chociaż nie tak długo zachowują ciepło lub zimno i są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się także na spacer, gdzie szukamy wygodnego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym zachowaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe zachowanie ciepła lub zimna jest istotne, rozsądniej kupić termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w noszeniu, komfortowe, a ponadto nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę zazwyczaj patrzymy, żeby kubek termiczny jak najdłużej utrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Dlatego najlepszym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że utrzymują temperaturę przez wiele godzin. Co więcej mają solidną budowę i są odporne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego jest zaledwie jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe należy bardzo uważać, dlatego kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i dobrze trzyma temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tytanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i długo zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty z reguły cenimy produkty z ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój własny charakter, natomiast kubki ceramiczne niezliczoną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne również charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubki Contigo

Strona używa cookies
Ok