Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Kurs na prawo jazdy dla Ciebie
10 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg dla każdego
11 marca, 2017

Na rynku istnieje wiele sklepów sprzedających tusze oraz tonery do drukarek. Przez to, że wybór ofert jest duży, niezmiernie ciężko jest wybrać konkretny asortyment. Problemem jest ponadto fakt, iż niezwykle często tak właściwie nie wiemy, który toner będzie pasować do naszej drukarki czy jakie tusze należy nabyć.

Przed zakupem toneru lub tuszu do drukarki, warto trochę zaznajomić się z tematem. A skoro potrzebujesz toneru czy tuszu do drukarki w mieście Lublin, koniecznie przeczytaj nasz tekst. Oto szczegółowy poradnik na temat tuszów i tonerów, w którym tłumaczymy:

  • Czym jest toner do drukarki?
  • Toner a tusz – różnice
  • Tonery refabrykowane – warto kupić?
  • Napełnianie kartridży – czy warto?
  • Tonery w Lublinie – gdzie kupić
  • W którym miejscu w Lublinie można dostać tusze do drukarek?.

Co to jest toner do drukarki?

Toner do drukarki ma postać proszku, który może mieć różne barwy – używa się go jako atrament do drukarek laserowych i w różnego rodzaju kserokopiarkach. Tonery oferowane są w dedykowanych stworzonych zbiornikach, które później instaluje się w drukarkach. Są jeszcze tonery płynne, które wykorzystuje się w wybranych modelach fotokopiarek. Jeden toner często starcza na zadrukowanie blisko kilkunastu tysięcy stron.

Toner a tusz do drukarki

Już wspomnieliśmy, że sporo tonerów składa się z suchego proszku, który pod wpływem gorącej temperatury zostaje jest utrwalany na kartce. Jeżeli idzie o tusz, to jest on płynny i kupuje się go jako kartridż – a więc specjalnego zbiornika z tuszem stworzonego do drukarek atramentowych.

Ile kosztują tonery i tusze?

W przypadku zakupu tuszów i tonerów szczególnie często występuje pytanie, czy warto wydawać pieniądze na nowe tonery i kartridże, czy warto byłoby skorzystać z mniej kosztownych zamienników lub kupować tonery i tusze po ponownym napełnieniu. Trudno decyzji nie ułatwia fakt, iż w sieci występuje wiele rozmaitych zdań, zazwyczaj błędnych.

W Polsce można nabyć oraz tusze od różnych producentów, lecz niezmiernie szybko można zaobserwować, że wartość pojedynczego tuszu czy tonera w zestawieniu z ceną drukarki lub kserokopiarki, jest naprawdę wysoki.

Dlatego wiele osób stawia na zakup tuszów czy tonerów po regeneracji, zatem odnowionych oraz ponownie napełnionych. To produkty oferowane są przez mnóstwo firm, co sprawia, że jakość tuszów oraz tonerów nie raz pozostawia wiele do życzenia – zatem należałoby nabywać je jedynie u wysokiej jakości sprzedawców.

Jak można napełnić tusz i toner do drukarki?

Zamienniki refabrykowane, czyli tonery i tusze po regeneracji, powstają w ten sposób, że wykorzystany zasobnik jest prawidłowo oczyszczony i ponownie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji z powodzeniem mogą zastępować produkt nowy, warto jednak pamiętać, że zużyte kartridże można napełnić maksymalnie kilka razy – w przeciwnym razie może nastąpić awaria tuszów i tonerów.

Regeneracja tuszów i tonerów – czy się opłaca?

W momencie gdy często korzystamy z drukarek bądź kserokopiarek, wydatki związane z wymianą tuszów i tonerów są naprawdę wysokie. Dlatego czasem dobrze jest zastanowić się nad niedrogim substytutem, a jeśli idzie o tusze i tonery, to przeważnie ich cena jest o 30-70% procent korzystniejsza, czyli różnica jest rzeczywiście ogromna.

Napełnianie tonerów i tuszów – czy ma wpływ na sprzęt?

Bardzo często możemy spotkać się z oceną, że ponownie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery mają niekorzystny wpływ na działanie sprzętu. Jest to jednakże mit, który niejednokrotnie powtarzają marki wytwarzające drukarki i kopiarki czy firmy zajmujące się tworzeniem tonerów i tuszów do drukarek.

Nabywając zamienniki do drukarek, nie tylko zapłacimy mniej, ale także dostaniemy produkt prawie taki co produkt od producenta, jeśli chodzi o ilość tuszu, lub nawet lepszy, ponieważ poszczególne firmy posiadają w asortymencie tonery i tusze mające więcej tuszu niż produkty ze sklepu.

Nie ma znaczenia czy używasz firmowych tonerów i tuszów do drukarek, czy odpowiedników, sprzęt psuje się tak samo – w drukarkach atramentowych przeważnie jest to kłopot z głowicą, a w przypadku drukarek laserowych kłopot to elektronika.

Podsumowując: zastępniki do drukarek pod wieloma względami są lepsze. Prócz tego, że mniej kosztują, są bardziej wydajne, to ponadto kupując w dobrej firmie, otrzymasz również kilkumiesięczną gwarancję na tusze i tonery. Opłaca się kupować zamienniki, w tym tusze po regeneracji, bo odpowiednio przygotowane zamienniki nie mają wpływu na żywotność drukarki.

Tonery i tusze w Lublinie

Jeśli jesteś z Lublina i zależy Ci na firmie dostarczającej tusze i tonery czy dobre zamienniki do drukarek, najedź na odnośnik – Tonery Lublin – by otrzymać konkretne informacje na ten temat i otrzymać profesjonalne rady na temat wyboru odpowiedniego tuszu czy toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok