Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do balotów – koniec z przestarzałymi metodami balotowania
26 sierpnia, 2016

Niewielkie rzeczy powodują nierzadko duże zmiany. Z pozoru dziwne pomysły przekształcają rzeczywistość. Zobaczmy jak nieduży kamyk puszczony na tafle wody może wzburzyć całe jezioro. Ludzi jak sięgnąć pamięcią zachwycało to co nie poznane. Dzięki nim możemy dzisiaj czerpać z dużej liczby przydatnych wynalazków, które są znakami ich czasów. Tak naprawdę wszystko rozpoczęło się od najprostszych rozwiązań. Pomyśl sobie, że spędzasz połowę swojego życia w zimnej i ciemnej jaskini. Analizujesz otoczenie i zauważasz jak pewna błyskawica rozpala wielki ogień. Wówczas zaczynasz uświadamiać sobie, że ogień jest Ci niezastąpiony. Zapewne w taki sposób przed wieloma wiekami pewna osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ten tajemniczy bohater zapewne nie miał pojęcia jak wpłynął na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródłem ciepła jak i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w małej, szklanej kulce, którą dziś określamy żarówką. Przez wiele lat stała się ona nierozłącznym elementem wyposażenia naszych domów. Jej pozycja została jednakże przyćmiona 80 lat później, gdy została odkryta nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED rozwinęła przed nami szerokie możliwości. Szybko zostały wyprodukowane energooszczędne żarówki stosowane w domach i autach. Wykorzystaniem żarówek LED zafascynowali się również producenci wielkoformatowych ekranów. Obecnie ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wprowadziły rozrywkę i marketing na całkiem innowacyjny tor. Dziś jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która zdeklasowała inne źródła światła. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio – video które używają diody LED.

Ekrany LED – niespotykana magia kolorów

Ekrany LED są najczęściej użytkowane podczas masowych imprez muzycznych, a także w wielkich centrach handlowych. Ich celem jest przedstawianie obrazu i reklam o wyrazistej rozdzielczości przez całą dobę. Z takiego względu przy zakupie określonego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Wskazuje on moc świetlną urządzenia. Dlatego też dla ekranów zewnętrznych wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam najczęściej dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP została opracowana najwcześniej. Jednak dzięki doskonałej sprawności wciąż jest używana w strukturze układów scalonych ogromnej liczby maszyn. Ten rodzaj diody LED zapewnia średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo interesującym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać cienkiego chipu, który dzięki nie dużym wymiarom może być wykorzystywany dosłownie wszędzie – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody z rodzaju SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, ponieważ mogą wyświetlać światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze jednego urządzenia, co spowodowało, że są ochoczo używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by w pełni wykonywały swoje funkcje powinny być wyposażone w właściwe warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które zasłania konstrukcję urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Dobrze jest również wyposażyć ekran w dodatkową ochronę przed kurzem. Współczynnikiem, który przedstawia nam stopień zabezpieczeń wyświetlacza jest parametr IP. Najczęściej możemy znaleźć ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby wspomnieć jeszcze, że ekrany LED wykonywane są w dwóch wariantach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego powodu warto jest spytać sprzedawcę o więcej szczegółów

Bandy LED – nowy wymiar sportu

Uczestnicząc w zdarzeniach sportowych zapewne wielokrotnie myśleliście o tym jak działają ekrany ulokowane wokół boiska. Są to bandy LED, które przez wzgląd na wysoki poziom zabezpieczeń i doskonałą odporność na zniszczenia, mogą być wykorzystywane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED wytwarzane są w dwóch wariantach – wewnętrznym i zewnętrznym. Łączą je podobne parametry ekranów i funkcje, takie jak wyświetlanie reklam sponsorów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych wykorzystuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co pozwala odbiorcom zaobserwować obraz o dobrej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy typu indoor mają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich błyskawiczny montaż, dlatego też w konstrukcji band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Niezwykle ważne jest też, by nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który ochroni zawodników przed dolegliwościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę zakupić w niezwykle atrakcyjnych cenach. Modułowa struktura tych urządzeń umożliwia nam skonstruowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet jakimkolwiek formacie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED przeważnie oferują swoim Klientom doskonałe rozwiązania w bardzo innowacyjnym wydaniu. Z nimi możecie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i korzystnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim Klientom, którzy szukają urządzeń audio-video o naprawdę wysokiej efektywności. Wejdźcie na ich stronę i sprawdźcie pełną ofertę: wynajem ekranów LED.

Strona używa cookies
Ok