Chicago Pneumatic Polska
Narzędzia pneumatyczne – które wybrać?
Grudzień 16, 2016
Rehabilitacja w walce leczeniu kręgosłupa? Najlepiej u fizjoterapeuty
Grudzień 22, 2016

Technologie teleinformatyczne stanowi obszerne pojęcie, obejmujące ogół technologii związanych z transferem danych. Wśród nich mamy możliwość rozróżnić media związane z komunikacją (sieć internetowa, telefonia itd.) oraz media związane z utrwalaniem danych (dyski, nośniki USB i tak dalej). Jednak technologia teleinformatyczna ułatwia również transfer danych między urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym możliwe jest opracowanie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów związanych z bezpieczeństwem

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnorakiego systemy, których przeznaczeniem jest kontrolowanie zagrożeń oraz uproszczenie komunikacji czy poruszania się po danym budynku. W tym tekście wnikliwie omówimy kilka spośród nich i pokażemy przykłady urządzeń i systemów szeroko wykorzystywanych dla zapewnienia bezpieczeństwa i zoptymalizowania produktywności w pracy.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System alarmowy pożarowy to kompletne rozwiązanie którego zadaniem jest wykrywać pożar jak i informować o nim. Jego zasadniczym zadaniem jest szybkie wykrycie źródła pożaru, co sprawia, że osoby znajdujące się w budynku mogą natychmiastowo oraz bez przeszkód się ewakuować. Co więcej dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje ogromna szansa, że pożar zostanie powstrzymany, a szkody spowodowane pożarem będą lżejsze.

Taki system zaprojektowany jest przede wszystkim z czujek i alarmów, które mogą efektywnie realizować swoją funkcję wyłącznie wówczas, gdy zostaną podpięte do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ mając dedykowane oprogramowanie system możemy tak dopasować, by np. w razie pożaru, system od razu przesyłał komunikat do komendy straży pożarnej. Tę oraz wiele innych funkcji zapewnia technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Systemy sygnalizacji pożarowej wsparte technologii Zettler MZX i Zettler ZX to jedno spośród najnowszych rozwiązań jeżeli idzie o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX działa nie tylko z najnowszymi systemami, ale też tymi sprzed kilku lat. Dlatego nie ma powodu, aby się martwić tym, że wybierając ten system, za przykładowo rok czy dwa trzeba będzie zastąpić wszystkie urządzenia, by zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością sprzętu system ten współpracuje bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc inwestować dodatkowych funduszy w modyfikację sprzętów sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

Technologia kontroli dostępu pozwala bez przeszkód chodzić na terenie obiektu dzięki dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie ma kilka zalet, a są to: zwiększenie bezpieczeństwa – system umożliwia w kilka sekund ocenić, gdzie na terenie budynku przebywa dana osoba, kto znajduje się w pomieszczeniu X, albo o jakiej godzinie ktoś wyszedł z budynku. W przypadku zagrożenia pożarowego można od razu ocenić, czy na przykład wszyscy opuścili budynek.

Taki system jest też wygodny, bo poszczególne drzwi otwiera ta sama karta, dzięki czemu nie ma konieczności, aby przy sobie przechowywać kilkudziesięciu breloków i kluczy, żeby wejść do środka. Inną jego korzyścią to proste administrowanie – każda karta posiada niepowtarzalny identyfikator, co pozwala sterować dostępami niezależnie od liczby pracowników. Do każdej karty można przydzielić całkowity dostęp do wszystkich miejsc albo tylko do pojedynczego – system daje możliwość dowolnie zarządzać autoryzacją. Jednym z najchętniej wybieranych i sprawdzonych systemów jest metoda polecana przez firmę Kantech.

Kantech to istniejąca od trzech dekad firma specjalizująca się w budowaniu oraz obsłudze łączonych technologii kontroli dostępu, stworzonych dla mniejszych oraz dużych projektów. Kantech oferuje technologię zgodną z systemem przeciwpożarowym. Aby system Kantech był w pełni efektywny, potrzebuje on kilku podstawowych sprzętów, takich jak przykładowo elektrozaczep.

American Dynamics, czyli monitoring wizyjny

System monitoringu wizyjnego umożliwia pełnić dozór nad placówką, terenów w obrębie niej, bądź nad osobami znajdującymi się w budynku. Monitoring sprawdza się w większych placówkach typu placówki oświaty, placówki urzędowe, przedsiębiorstwa bądź placówki zdrowotne, lecz także na osiedlach bądź w niewielkich sklepach.
Fundamentalnym zadaniem podglądu jest podniesienie poziomu zabezpieczenia ludzi i samego budynku, np. w momencie pojawienia się ognia można od razu zweryfikować stopień niebezpieczeństwa itp.

Dozór umożliwia również odnotowywać działania niewłaściwe, przykładowo kradzież czy celowe demolowanie mienia. Dodatkową wartością posiadania monitoringu jest zmniejszenie wydatków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest również odpowiednim narzędziem, dzięki któremu można oszacować to, na ile pracownicy wywiązują się ze swoich obowiązków. A gdy idzie o sprzęt monitorujący, warto skupić się na propozycji marki American Dynamics. American Dynamics jest popularnym na całym świecie wytwórcą sprzętu stworzonego do monitoringu wizyjnego. Firma istnieje od blisko 5 dekad. Jednymi z najpopularniejszych sprzętów elektronicznych produkowanych przez firmę American Dynamics są kamery Illustra – linia kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra nie potrzebują kabla sieciowego film który jest z nich przekazywany jest przekształcany na postać cyfrową i utrwalany od razu na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra wyróżniają się wysoką jakością (Full HD). Wśród atrakcyjnej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, kamery minimalnych rozmiarów, kamery kopułkowe, lecz również kamery tradycyjne. Kamery Illustra są wygodne w montażu, możemy je zamontować na ścianach lub pod sufitem. Technologia wypracowana przez American Dynamics zezwala na nagrywanie nocne, ponieważ kamery Illustra są zaopatrzone w nagrywanie w podczerwieni

Więcej na temat systemów, oprogramowania i urządzeń, możesz dowiedzieć się w witrynie specjalizującej się w takim dziale, znajdziesz tam przykładowo szczegóły na temat kamery Illustra, jak i innych technologii wspomnianych w tekście.

Strona używa cookies
Ok