Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – postaw na najlepszych
Grudzień 5, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
Grudzień 23, 2017

Dzisiaj ziemianie regularnie lubią być zaskakiwani. Nie zadowala nas już tradycyjne wyjście na piwo, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na ciekawą wycieczkę działową pracowników lub wypad z paczką znajomych stał się paintball. Wybrani fani tej pełnej adrenaliny walki wybrali laser tag – regularnie obwoływany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

Paintball laserowy a tradycyjny

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie widzimy najważniejsze dysproporcje pomiędzy obiema dziedzinami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Po pierwsze – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w powszechnej kategorii paintballa, i dzięki temu ból wyeliminowano. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale pamiętając o tych argumentach – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje widoczne atuty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego tyczy się tak pojedynkujących się jak i zgromadzonych. Nie trzeba dostarczyć wyszukanych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może towarzyszyć widownia, usadowiona niedaleko serca rozgrywki.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, jakie wyzwala broń, służąca do walki przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, zupełnie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu rywalizujący oraz publiczność mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich powinniśmy podkreślić kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, mocne wrażenia i najlepsza zabawa związane są z obligatoryjnymi środkami ostrożności oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Szczególnie to umundurowanie nie jest wygodne, kiedy rządzi konkretny upał w lipcu czy miesiąc później. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Kombinezon nie będzie nas wielce ograniczał, a co za tym idzie czujemy swobodę oraz komfort rywalizacji.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – poszerza się gromada przyszłych żołnierzy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie możemy go polecić dzieciom, a zastosują się do odpowiednich środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – aczkolwiek na ogół firma może poprosić o wymagane specjalne potwierdzenie ze strony opiekuna. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet.

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Prawdopodobnie spory ułamek czytających przynajmniej raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Dziś laser tag powoduje, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie działa zasada, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończycie batalię. Czyż tak nie jest lepiej? Jedźmy zatem dalej. Renomowana firma mająca w swoim menu takową rozgrywkę zapewne spróbuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez militaria z naszego kraju albo innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Rzecz jasna oprócz karabinu, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o trafieniu albo końcu zabawy. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wzbogacenie sprzętu w ciekawe rozwiązania, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie batalii i poczucia się jak wieloletni zawodnik wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag dziś możecie spotkać w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

Paintball laserowy dobry na wszystko

Pokazaliśmy już dużo pozytywów laser tagu. To właśnie one, w parze z dość niskimi cenami powodują, że ten typ zabawy jest bardzo dobrym rozwiązaniem na przeżycie popołudnia/wieczoru w otoczeniu zgranej paczki, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Dziś sama biba klubowa może nie wystarczyć, a paintballowa konfrontacja połączy kapitalną zabawę z potrzebną dawką emocji, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Kolejnym atutem jest to, że paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Ta forma paintballa wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować ciekawą lekcję WF-u czy zorganizować młodszemu pokoleniu letnisko.

Przestrzegamy – większość firm ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a jak spojrzymy na zwiększoną renomę paintballa laserowego, należałoby zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, powinno się dotarcie trochę wcześniej oraz oswojenie się ze standardami, dominującymi na terenie obiektu proponującego rozgrywkę. Gdy już wszystko będzie gotowe, przyjaźnie odstawiamy na bok i ruszy wielka gra!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok