Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do balotów – koniec z przestarzałymi metodami balotowania
26 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Zwiedzaj Gdańsk komfortowo – kilka porad dla turystów.
2 września, 2016

Muzyka uspokaja i sprawia, że każdy z nas czuje się odprężony Muzyka jest nieodłączną cząstką nas. W końcu każdy słucha innych utworów i innych instrumentów. Jedni lubią ostre dźwięki gitary, podczas gdy drudzy umilają sobie czas przy delikatnym brzemieniu skrzypiec. Istnieje jednakże gatunek muzyki, który silnie wpływa na powiązania nerwowe w mózgu, podnosząc stopień koncentracji i wzmacniając umiejętności gromadzenia wiedzy. Muzyka relaksacyjna, gdyż o niej mówimy , rozluźnia ciało, zmniejsza poziom stresu i rozpala zmysły. Badania uniwersyteckie wskazują że słuchanie muzyki do nauki pobudza logiczne myślenie. Dzisiaj duża liczba sportowców słucha podczas treningów muzyki motywującej, przez co zyskują oni lepsze rezultaty w danej dyscyplinie. Psycholodzy zalecają świeżo upieczonym rodzicom słuchanie muzyki klasycystycznej, które ma niebagatelny wpływ na inteligencję i osobowość dziecka. Jak to się jednak dzieje, że muzyka relaksacyjna odgrywa tak istotną rolę w naszym życiu? Jakie zmiany powstają w naszym mózgu, kiedy słuchamy muzyki do medytacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odszukacie w niniejszym artykule.

Wpływ muzyki na poprawny rozwój dziecka

Każdy rodzic ma świadomość, że dziecko od najmłodszych lat powinno słuchać muzyki. Bieżące badania pokazują, że muzyka pozytywnie wpływa na nie urodzone jeszcze dzieci. Zmysł słuchu wykształca się już pomiędzy 4, a 5 miesiącem życia w brzuchu mamy. Pierwszym dźwiękiem jakie słyszy maleńki człowiek, jest bicie serca. Jest to odgłos, który będzie nam towarzyszył przez całe życie i kojarzy się nam z spokojem. Oprócz tego rozwijające się w ciele mamy dziecko słyszy też dźwięki docierające z zewnątrz, stąd też warto jest czasem nakarmić uszy niemowlaka pogodną i stymulującą muzyką. Słuchajmy więc tego, co relaksuje nas najlepiej Pozbawiona stresów mama to szczęśliwe dziecko. Dobrze jest też nucić maluchowi pewną powtarzalną melodię, która po urodzeniu będzie go wyciszać. Okazuje się, że dzieci, które mają kontakt z muzyką od pierwszych dni swojego życia, są bardziej delikatne i bardziej ożywione intelektualnie. Muzyka, a już najlepiej muzyka relaksacyjna poprawia skupienie i poprawia zapamiętywanie. Słuchanie muzyki poważnej przez maluchy w szybszym tempie poprawia ich kompetencje matematyczne i językowe. Dzieci stają się bardzo inteligentne, bardziej pewne siebie jak i ciekawsze otaczającej ich rzeczywistości.

Jaki wpływ wywiera na nas muzyka do nauki?

Muzyka stanowi jedno z najskuteczniejszych narzędzi ożywiających ogólny rozwój. Przeprowadzone w USA testy dowiodły, że słuchanie muzyki klasycznej dodatnio oddziałuje na ilość połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi. Sprawia to, że jesteśmy mocniej skupieni i łatwo przyswajamy wiedzę. Muzyka do nauki redukuje również ciśnienie krwi, redukuje poziom stresu i usuwa zmęczenie, co z kolei wpływa mocniejszą harmonię ciała i umysłu Słuchanie muzyki poważnej, najlepiej barokowej w trakcie studiowania zwiększa pamięć do nawet 90%. Nie szokuje więc fakt, że duża liczba uczonych zaleca słuchanie muzyki do nauki. Jednym z najlepszych przykładów, potwierdzających tezę o wpływie muzyki na przebieg uczenia się są badania zrealizowane w latach 1972 – 1992. Jak się okazało studenci słuchający muzyki klasycystycznej podczas nauki do egzaminów stali się bardziej ożywieni intelektualnie. Podwyższyły się ich kompetencje twórcze i umiejętność skupienia uwagi. Jeżeli więc szukasz dobrego sposobu na naukę sięgnij po moc muzyki.

Muzyka a sport

Słuchanie muzyki podczas uprawiania sportu to nie jedynie kwestia rozrywki Starannie wyselekcjonowana muzyka może przyczynić się do polepszenia rezultatów sportowców. Jak to możliwe? Mózg każdego człowieka wyposażony jest w zespół ośrodków, które przetwarzają dany odgłos w określony czynnik. Dostrzeżono, że u zawodnika, który słucha dynamicznej muzyki podwyższa się stopień adrenaliny. Z drugiej strony słuchając muzyki spokojnej, takiej jak muzyka do medytacji, sportowiec szybciej pokonuje zmęczenie i ból poprzez co może uzyskać lepszy wynik. Muzyka koordynuje również ruchy ciała z rytmem, co jest szczególnie przydatne w dyscyplinach takich jak gimnastyka artystyczna czy bieganie. Oczywiście słuchanie odpowiedniego rodzaju muzyki sprawia, że sportowiec skupia się na określonym celu. Dobierając odpowiedni typ muzyki zwiększamy wydolność organizmu i ogólne nastawienie, przez co rozwijają się możliwości regeneracyjne mięśni. Muzyka relaksacyjna to klucz do lepszych wyników w sporcie.

Muzyka kształtuje charakter i ogranicza poziom stresu, stąd też większość z nas chce aby po pracy zrelaksować się przy ulubionych piosenkach Dźwięki stymulują stosowne ośrodki w mózgu, który zaczyna produkować endorfiny, które odpowiadają za pozytywne nastawienie. Muzyka do nauki, lub do muzyka do medytacji jest entuzjastycznie słuchana przez wielu ludzi na całym świecie. Jej wpływ na stopień koncentracji jest podkreślany przez naukowców z najważniejszych ośrodków akademickich stąd też nikogo nie dziwi fakt, że uczniowie w czasie sesji sięgają po płyty z muzyką poważną. Zjawisko to zdefiniowane zostało jako efekt Mozarta, gdyż zauważono, że to właśnie muzyka tego kompozytora mocno pobudza do nauki. Zacznijmy więc słuchać piosenek które skoordynują nasze ciało i umysł.

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednią muzykę dla siebie, zajrzyj na naszą stronę i wybierz darmową playlistę: muzyka do nauki.

Strona używa cookies
Ok