Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie korników i innych szkodników
3 marca, 2017
Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Zwalczanie korników – najskuteczniejsze metody
3 marca, 2017

Pomyśl sobie, że cały rok uprawiasz przydomowy ogród, dbasz o niego, a tu w środku lata przez sam środek trawnika tunel przebija kret, naruszając to co jest Twoim największym skarbem. Pomyśl o jeszcze innej sytuacji. Jesteś posiadaczem dobrze rozwijającego się gospodarstwa rolnego. Pewnego razu z kurników zostaje napadnięty przez kunę, która wywołuje duże straty materialne. Następny przypadek. Właśnie otworzyłeś stylową knajpę, jednakże klienci uciekają szybciej niż błyskawica po zauważeniu szczura biegającego po podłodze. Co scala te wszystkie przykłady? Szkodniki i ich negatywny wpływ na nasze życie, upodobania i pracę.

Szkodnikami nazywa się osobniki przynoszące straty w działalności uprawnej, leśnej, magazynowej, oraz dewastujące zabytki takie jak zbiory archeologiczne, czy same nieruchomości. Szkodnikami są także organizmy, które negatywnie wpływają na nasze życie powodując dyskomfort czy wszelkie straty fizyczne. Najokazalszą odmianą szkodników są owady. Jednakże teraz skupimy się na nie co pokaźniejszych organizmach – tych z kręgosłupem. Zaprezentujemy Wam krok po kroku jak tępić takie szkodniki jak kuny, ptaki, krety no i bezsprzecznie obrzydzające nas wszystkich szczury.

Jak pozbyć się kuny?

Kuny to średniej wielkości gryzonie, które zwłaszcza napadają na kurniki, gołębniki czy uprawiane owoce. Odżywiają się praktycznie owocami, jak i jajkami, co dla hodowców kur. Szczupła konstrukcja ciała pozwala im swobodnie przedostawać się w jakiekolwiek miejsce. Kuny wyposażone są w ostre pazury pomagające im w walce z małymi zwierzętami. Są w szczególności groźne dla niewielkich piesków, które są w stanie dość ciężko zranić. Znawcy charakteryzują dwa rodzaje kun – kuny domowe i kuny leśne. Te na pierwszym miejscu są znacznie bardziej szkodliwe, gdyż żyją na tych samych gruntach co człowiek.

Funkcjonuje kilka technologii usuwania kun. Firmy oferujące zwalczanie kun polecają stosowanie specjalistycznych pułapek do łowienia kun. Innym zabiegiem jest odstraszanie tych gryzoni. Możemy umieścić na posesji urządzenie odstraszające ultradźwiękami. Idealnym pomysłem jest również kupno zwierzęcia, którego kuny omijają, na przykład dużego psiaka. Gdy te procedury zawiodą konieczne będzie wsparcie firmy zwalczającej kuny, która zrealizuje kompletną deratyzację działki z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Dlaczego należy zwalczać gołębie?

Gołębie to bardzo ambiwalentne zwierzęta. Z jednej strony są to stworzenia, które przysłużyły się nam w wielu ciężkich chwilach, np w trakcie walk na froncie, Z innej jednak strony gołębie niszczą kluczowe dla dziedzictwa kulturowego zabytki i przenoszą groźne wirusy. Badacze z Hiszpanii prowadząc badania na gołębiach orzekli, że w ekskrementach tych ptaków odnaleźli bakterie odpowiadające za choroby układu pokarmowego, jak i bakterię wywołującą ptasią grypę. Dla człowieka jest to wielkie ryzyko, z tego względu co raz głośniej dyskutuje się o metodach usuwania gołębi.

Jednym z niezawodnych sposobów obniżenia liczebności gołębi na określonym terenie jest łapanie i przesiedlanie ptaków. W miejscach użytku publicznego, jak i na balkonach stawia się specjalne produkty odstraszające. Takie siatki, lub kolce nie zabijają gołębi. Ich zadaniem jest wyłącznie zniechęcenie danej grupy zwierząt do przesiadywania na danym budynku. Jeszcze innym systemem jest instalacja wizualnych odstraszaczy prezentujących drapieżniki.

Zwalczanie szczurów

Możecie nie mieć o tym pojęcia, ale szczury przewyższają poziomem inteligencji nie jednego ssaka. Mocno rozwinięty instynkt pomaga im w szybkim wykryciu niebezpieczeństw. Szczury, jak udowadniają badania ekspertów, dzięki wrażliwości na najcieńsze wibracje, mogą przeczuć trzęsienie ziemi. W takich sytuacjach zawsze uciekają do bezpiecznych kryjówek. Jednakże na tym kończą się plusy tych stworzeń. Szczury są nosicielami takich infekcji jak salmonella i toksoplazmoza. W związku z tym ich bytność w obiektach z jedzeniem jest nadzwyczaj nielubiana.

Deratyzacja polega na likwidacji szczurów przy użyciu zaawansowanych płynów chemicznych. Oprócz tego wprowadzane są mniej inwazyjne techniki, takie jak pułapki na szkodniki.

Jak radzić sobie z kretami?

Znany z czeskiej kreskówki krecik, dla niektórych z nas wcale nie jest sympatycznym osobnikiem. Krety dewastują trawnik, jak i hodowane w ogródkach rośliny. Są prawdziwym utrapieniem dla posiadaczy pięknych ogrodów. Jednym z najbardziej standardowych środków zwalczania kretów jest montowanie pułapek, instalowanych przy krecich korytarzach. Innym, bardziej dokładnym zabiegiem jest gazowanie kretów. Jest to jednak wysoce brutalna technologia walki z tym drobnym szkodnikiem.

Jak już zdążyłeś przeczytać sposoby eliminowania szkodników są bardzo rozbieżne, od tych typowych, po niezwykle zaawansowane. Jeśli stwierdzisz, że konkretny szkodnik zaczyna spędzać Ci sen z powiek zacznij od standardowych metod. Gazowanie, czy zatruwanie gryzoni to ostatni krok. Przeważnie możesz się poradzić fachowców, którzy znajdą dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy zwalczającej kuny, lub inne szkodniki, wejdź na dodaną poniżej stronę internetową. Porównasz ceny różnych metod i umówisz się na spotkanie. Kliknij w umieszczony obok odnośnik: firma zwalczająca kuny Warszawa

Strona używa cookies
Ok