Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Doświadczony adwokat w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017
Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Bezpłatna wizytówka w katalogu dla Twojej firmy
8 marca, 2017

Marzenia o nowoczesnym aucie mogą stać się rzeczywistością. W końcu pojazd nie jest obecnie wyszukanym nabytkiem, na który stać zaledwie nieliczne grono. Ceny pojazdów ciągle spadają, a producenci zapewniają co raz to lepsze upusty, z których niełatwo nie skorzystać. Znamy to uczucie, kiedy patrzy się na reklamę super modelu samochodu i wie się – w tym samochodzie czułbym się rewelacyjnie.

Kupienie nowego auta powiązane jest jednak z określonymi powinnościami. Bez względu na to czy zamierzasz kupić pojazd w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, musisz uświadomić sobie co Cię czeka. Istnieje wiele okoliczności w których podobno bezkolizyjny pojazd okazał się być mocno zniszczony, a dobry pośrednik oferował kradzione auta. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w którykolwiek sposób pokrzywdzony, więc dzisiaj przedstawiamy krok po kroku, co musisz przygotować, aby kupić dobre auto bez żadnych kłopotów. Sami zarządzamy docenianą w Polsce moto giełdą i zależy nam na tym, aby nasi Odbiorcy byli prawidłowo poinformowani w kwestii wyboru nowego pojazdu.

Zastanów się najpierw jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze

Przed nabyciem samochodu, zawsze zachęcamy naszych Klientów, aby dokładnie zastanowili się nad jego typem i sposobem użytkowania. Wielokrotnie okazuje się, że model który akurat nam się podoba będzie dla nas całkiem nieprzydatny. Jeżeli często prowadzisz samochód w centrum znajdź pojazd niewielki i zwinny, o nie dużym, ekonomicznym napędzie. Możemy Tobie doradzić takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy bardzo popularny dziś Volkswagen Golf z gustowną linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz samochodu na rodzinne wyprawy, w takim przypadku najistotniejsze będzie bezpieczeństwo. Zainteresuj się takimi pojazdami jak Skoda Octavia Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej prestiżowy gatunek Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Miejsce zakupu auta – autoryzowany salon, czy moto giełda?

W tym punkcie wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach pozyskać nowe, nieużywane auto, czy chcesz zaoszczędzić i nabyć przejęty po kimś pojazd w skupie aut. Plusem nabycia samochodu w licencjonowanym salonie sprzedaży jest zapewne gwarancja serwisu i pewność, że określony pojazd nie brał udziału w kolizji. A co z negatywami? Z całą pewnością może Was zaskoczyć cena nowego pojazdu, za który będziecie musieli dać nawet do trzech razy więcej, porównując do auta z giełdy. Przejdźmy następnie do oceny zakupu pojazdu w skupie samochodów. Należy zaznaczyć, ze całokształt zależy od solidności i doświadczenia sprzedawcy. Zazwyczaj powinniśmy wybierać komisy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem możesz zobaczyć w sieci, co mówi się o danym zbywcy. Jakie są plusy nabycia auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, dużo atrakcyjniejsza niż cena w sklepie. Minusy są równie klarowne – brak pewności, czy dane auto ma jakiekolwiek wady. Jednakże możemy to szybko skontrolować, prosząc sprzedawcę o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym wstępie dobrze jest skontrolować znaleziony samochód – nie tylko pod względem potencjalnych wad, ale także pod względem historii rejestracji. Wybierz się z sprzedawcą do najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista precyzyjnie zbada auto. Jeśli było ono kiedykolwiek uderzone, lub w jakikolwiek sposób transformowane, specjalista na pewno Ci o tym powie. Później pójdź na posterunek Policji, gdzie uzyskasz informację o tym, czy auto było kradzione.

Znalazłeś już upragniony pojazd. Teraz czas na procedury formalne, które przy właściwej organizacji nie muszą być wielce utrudnione. Po pierwsze podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby sprzedającej. Ten papier deklaruje własność danego auta. Na jego podstawie opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od sumy sprzedaży samochodu. Kolejną sprawą jest nabycie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki praktycznym porównywarkom towarzystw ubezpieczeniowych dowiesz się która oferta będzie dla Ciebie najlepsza. Następny krok to zarejestrowanie pojazdu w właściwej jednostce urzędniczej. Do otrzymania nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać bieżące ubezpieczenie OC i badanie techniczne samochodu. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze proste?

Nabycie nowego auta to prezent, na który każdy z nas może sobie pozwolić. Nic nie smakuje lepiej niż pierwsza podróż nowym samochodem. Przed zakupem samochodu nie zapomnij o dostarczonych przez nas wskazówkach i nie popełniaj błędów które mogą Cię sporo kosztować. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje, zazwyczaj masz możliwość przetestować dane auto u mechanika, by nie kupić złomu, który po kilku dniach będzie do wyrzucenia. W naszym skupie aut bardzo często słyszeliśmy wprost niewiarygodne relacje, jak sprzedający okłamywali niewinnych Klientów. Dlatego też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą jakość oferowanych u nas pojazdów. Możesz mieć pewność, ze poszczególne oferowane auto było wcześniej szczegółowo przetestowane. Przyjedź do nas i odjedź swoim upragnionym pojazdem. Ofertę znajdziesz na stronie internetowej: Skup aut Wrocław

Strona używa cookies
Ok