Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Skuteczny adwokat rozwodowy
21 lutego, 2017
serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Serwis skutera Kymco
22 lutego, 2017

Jako kierowca myślisz na pewno jak udoskonalić swoje kompetencje na drodze. Oczywiście najważniejsza jest praktyka. Bez poznania określonych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa kultura jazdy zaczyna się wtedy, kiedy stajesz się świadomy zagrożeń i potrafisz kierować nie tylko pojazdem, ale także własną wyobraźnią. Doskonale wiemy, że nie za każdym razem będziesz miał możliwość zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami w trakcie podróży. Dlatego też, jako kompetentny ośrodek udoskonalania techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego celem jest rozwijanie stosownych zachowań w odmiennych okolicznościach drogowych. Rozpoczynając od niesprzyjających warunków atmosferycznych, przebrniesz z nami przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację na drodze i zrozumiesz na czym polega aktywna i bezkolizyjna jazda pojazdem.

Kto może wziąć udział w kursie jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla świeżych kierowców, jak i dla tych z Was, którzy zajmują się zawodowym prowadzeniem samochodów od kilkunastu lat. W podstawowym kryterium zamiarem szkolenia, jest wytworzenie u kierowców prawidłowych reakcji wobec niebezpieczeństw, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Dodatkowo punktem przewodnim ćwiczeń jest nauka oszczędnej obsługi pojazdów, która oddziałuje na optymalizację jakości jazdy i na komfort wszystkich członków ruchu drogowego, a także na powiększenie wydajności naszego samochodu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika prowadzenia samochodu opiera się na kilku założeniach. Po pierwsze miesza się ona z odpowiednim przygotowaniem samochodu przed jego wykorzystywaniem, a także z zagwarantowaniem sobie ergonomii prowadzenia. W trakcie kursu zapoznamy Państwa z niezbędnymi czynnościami dotyczącymi eksploatacji pojazdów. Pokażemy jak monitorować stan płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość fotela do wzrostu, aby poprawić widoczność jezdni. Jazda defensywna to także sprawność przystosowania szybkości i charakteru jazdy do poszczególnych warunków pogodowych i stanu powierzchni ulicy. Wytłumaczymy Wam jak używać nowoczesne metody hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Państwa rozumienia zachowania pozostałych uczestników drogi, tak aby jak najprędzej odpowiadać na niebezpieczeństwa. Niezmiernie istotnym elementem kursu jest wyszkolenie stosownych reakcji psychologicznych przed, jak i po wypadku. Zademonstrujemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak inspirować pozostałych uczestników ruchu do pozytywnych zachowań w ruchu drogowym.

Program szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech poziomów. Na starcie każdy kierowca będzie uczestniczył w zajęciach praktycznych z zastosowaniem symulatora auta osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autokaru, w zależności od charakteru szkolenia. Prowadzącemu pojazd będzie towarzyszył wyspecjalizowany instruktor, który na tym etapie zajmuje się jedynie analizą trybu jazdy i obserwacją reakcji na czynniki zewnętrzne. Podczas prowadzenia pojazdu, uczestnik szkolenia będzie miał sposobność zweryfikowania swoich kompetencji w warunkach szczególnych. Program lekcji zakłada odtwarzanie przeróżnych, niemożliwych do przewidzenia zdarzeń drogowych takich jak oblodzona nawierzchnia, boczny wiatr, ograniczenie warunków widoczności przez mgłę i mocne światło, chwiejny ładunek, wkroczenie pieszego na jezdnię, oraz kilka innych sytuacji.

Następnym etapem kursu są lekcje z teorii podczas których uczestnicy kursu zaznajomią się z obserwacją charakteru jazdy i z notorycznie popełnianymi błędami, które mogą wywołać wypadek. w trasie. W trakcie zajęć zostaną im wytłumaczone reguły bezpiecznego poruszania się po szosie i normy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zobaczyć techniczne możliwości wykorzystania własnego pojazdu, by podnieść bezpieczeństwo jazdy, a także zostaną im pokazane przypadki rozmaitych zjawisk drogowych, wraz z kompletnym opracowaniem czynników. Ponadto instruktorzy zademonstrują jak zasady jazdy defensywnej oddziałują na ograniczenie ryzyka kolizji w ruchu ulicznym.

Końcowa faza, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Tym razem jednak instruktor aktywnie uczęszcza w lekcji i radzi studentowi jak wykorzystać zasady jazdy defensywnej w trakcie codziennej eksploatacji samochodu. Na poszczególnych przykładach przedstawi, jak powinna układać się reakcja prowadzącego na poszczególne zjawisko.

Ukształtowanie instynktownego prognozowania ryzyka w trakcie jazdy może przyczynić się do zredukowania wypadków i kolizji, na jakie szczególnie narażone są osoby, które wykonują pracę jako zawodowi kierowcy i muszą radzić sobie z niebezpiecznymi czynnikami w trasie. W przygotowywanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy skierowani przez konkretną firmę transportową w ramach udoskonalenia metody prowadzenia samochodu. Kurs jazdy defensywnej może wpływać na udoskonalenie techniki jazdy i zwiększenie się stopnia bezpieczeństwa członków ruchu ulicznego, jak i przewożonego towaru. Prowadzący po skończonym kursie będą mili możliwość lepiej unikać zagrożeń na drodze i dokładniej tłumić uczucia w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, przygotowywany w naszym ośrodku szkoleniowym. Gwarantujemy darmowe podręczniki i sprawdzoną kadrę instruktorską. Naszą specjalizacją są specjalistyczne kursy, które podwyższają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ

Strona używa cookies
Ok