Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Filmy najlepszej jakości online
9 grudnia, 2016
Tłumaczenia pisemne i ustne angielskiego Tłumacz przysięgły angielskiego tłumaczenia zwykłe i przysięgłe
Tłumacz przysięgły angielskiego
13 grudnia, 2016

Autogaz promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Co to jest LPG?

LPG określany jest popularnie jako propan-butan, a mianowicie kompilacja tych dwóch składników. Skupia się go w profesjonalnych pojemnikach pod ciśnieniem i jest jednym z najbardziej wygodnych źródeł energii. Stosuje się go przykładowo do zasilania rozmaitych akcesoriów do ogrzewania, jako źródło energii w mieszkaniu (m in. do kuchenek gazowych), jako paliwo w systemach kogeneracji albo – naturalnie – paliwo motorowe. W ostatniej wersji to zwyczajnie autogaz. Jakie są jego własności? Pod działaniem niskiego ciśnienia zamienia się w materiał o ciekłym stanie skupienia i można go koncentrować w niewielkich zasobnikach albo butlach gazowych. Zarazem jest on w stanie przekazać niewątpliwie wiele energii. Ponadto jest bezwonny oraz kompletnie niedostrzegalny. Do gazu, z którego pobieramy energię w domu, włącza się specjalistyczny składnik chemiczny, żebyśmy mogli odkryć fakt jego „ulatniania się”. Gaz LPG musi osiągać dokładne normy i podlega inspekcjom jakościowym nim trafi do czyjegoś auta. W wielu państwach rośnie zaciekawienie instalacjami LPG do samochodów, ponieważ są one wyjątkowo wydajne w przyrównaniu do systemu na benzynę czy ropę. Oprócz niższej ceny (niemal o połowę stawki benzyny bezołowiowej), zasobnik z materiałem napędowym jest znacznie lżejszy od konwencjonalnego.

Gdzie można wykonać montaż instalacji LPG?

Głównie w jednostkach handlowo-usługowych, które dłużej bytują na rynku motoryzacyjnym. Wzorcem może być przedsiębiorstwo „Bet-Pol” z Wieliczki, które dysponuje w swojej ofercie nie tylko instalacje LPG, ale również auto mechanikę, serwis wentylacji, diagnostykę komputerową, usługi odnowy felg i naprawę opon. W przypadku autogazu mamy szansę liczyć na promocyjne ceny montażu, które zawierają:

  • kompletną usługę oceny układu zasilania paliwowego
  • rewizję jakości kluczowych układów elektrycznych, napędzających (m in. kabli wysokiego napięcia)
  • rewizję systemów zabezpieczenia

Poza tym firma „Bet-Pol” ma w swojej ofercie serwis autogazu, jego konserwację, zmianę zasobników z gazem oraz diagnostykę uszkodzeń. Możemy udać się do niej z takimi rzeczami, jak błędnie wyregulowany zespół LPG, uszkodzona sonda lambda, zepsuty katalizator, mocniejsze niszczenie się świec zapłonowych, przeciek roztworu chłodniczego, wyczuwanie zapachu gazu, brak osiągania przez silnik LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak szansy przełączenia się na napędzanie gazem, kłopoty przy tankowaniu gazu, fałszywe wskazania stanu LPG, eksploatowanie przez auto benzyny i gazu równocześnie. W przypadku diagnostyki uszkodzeń przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie diagnostykę informatyczną instalacji LPG, diagnostykę systemu elektronicznego, ocenę wad mechanicznych, ocenę wadliwości sprawionych niedbałym montażem.

Czy warto zamontować LPG?

Posiadacze skromniejszych pojazdów są bardziej przezorni wobec systemu gazowego, bowiem silniki ich aut niestety nie są bardzo obszerne. Tymczasem Ci, którzy mają konkretne samochody, z pewnością zauważają większe oszczędności. Jakie są więc fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od wielkości motoru oraz tego, ile w ciągu roku przejedziemy kilometrów. Jeżeli ktoś w ogóle nie jeździ, wówczas pieniądze przeznaczone na instalację i jej zamontowanie będą zwracać się dłużej niźli w przypadku kierowcy, który regularnie „kursuje po świecie”.

Po drugie – nieprzychylne oceny przekazują Ci, którzy nigdy nie prowadzili auta z instalacją gazową bądź mieli ją błędnie zamontowaną (i w ogóle nie umieli z niej odpowiednio korzystać).

Po trzecie – Zanim zdecydujemy się na zamontowanie autogazu, należy dokonać wyliczeń co do rentowności. Powinnyśmy znać najzwyczajniej w świecie kilka faktów dotyczących: standardowego wykorzystania paliwa przez nasze auto, liczbę kilometrów przejechanych w przeciągu tygodnia (roku), stawki paliwa na rynku i koszt mechanizmu LPG.

Ile trwa montaż instalacji LPG?

Czas, jaki należy przeznaczyć na montaż autogazu, wynosi klasycznie od 8 do 10 godzin. Taki czas instalacji dotyczy jednakże tradycyjnych pojazdów, jakie są wyekwipowane w motory 4-cylindrowe i po uprzednie kompletnej diagnostyce komputerowej systemu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze sprecyzowanie wszelkich detali oraz wskazanie wówczas dokładnego terminu.

Ile trzeba zapłacić za montaż autogazu?

Wszystko rzeczywiście zależy od wariantu silnika i modelu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Układy Zasilania zakłada się najczęściej z wielopunktowym wtryskiem benzyny, który jest sterowany przy użyciu komputera. W przedsiębiorstwie „Bet-Pol” obecnie funkcjonuje cennik promocyjny na instalację LPG, jej założenie oraz butlę gazową w miejscu koła dodatkowego. Zdobędziemy również wszelkie papiery, które powinno się pokazać Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz rękojmię na instalację na okres 36 miesięcy.

Szczegółowe koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla motoru 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla napędu 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla silnika 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją propozycję przedsiębiorstwo „Bet-Pol” adresuje do nabywców przebywających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie oraz niedalekich miejscowościach. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji kliknij w ten link – montaż auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok