Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

Wybielanie lampą Beyond

W jaki sposób wybielać zęby, żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi sposobami od stomatologa jest oceniane jako najtrwalszy wśród efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę sposobu, można w krótkim czasie wypracować biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. W głównej mierze wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, pojawiających ze stosowania na przykład barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, które zmieniają kolor zębów. Do najczęściej wskazywanych należą soki, kawa oraz różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było niwelowanie rezultatów przyjmowania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać fachowe zabiegi wybielające w gabinecie stomatologicznym, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najbardziej fachowe przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich stworzonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów daje wspaniałe rezultaty już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp wybielających zęby jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, która oferuje oczekiwane oraz trwałe efekty nawet po jednym zabiegu wybielania. Dodatkowo taka technika niszczy do 98% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Dlatego wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest jedynym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, przez co może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Oprócz tego również siła lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Więcej sposobów wybielania zębów

Większość ludzi marzy o niezwykłym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z uwagi na to na rynku znane są odmienne sposoby wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej używanych są różne pasty wybielające . Dość dobrze eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Są one dostępne na przykład w sklepach lub w aptece, jednak często to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie między zębami.

Niewiele osób ma świadomość, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich klinice stomatologicznej np. przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem wykonywanym u dentysty są również specjalne nakładki. W porównaniu do tych kupionych w aptece są na wymiar dopasowane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie oraz korzysta z nich według wytycznych dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Co robić, aby wybielanie zębów było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz wiemy wszelkie domowe metody, chociaż teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Dentysta fachowo pomoże dowiedzieć się, która metoda wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego sprawdzi zdrowie zębów oraz oceni, czy przed zabiegiem wybielania zębów niezbędne będzie ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, żeby były one z zaufanych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej nabyć w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na fachowe wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Tak mamy gwarancję, że stomatolog używa certyfikowane wyroby, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż zauważysz rezultaty wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki efekt, jednak trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po zabiegu wybielania zębów trzeba również stosować tzw. białą dietę, aby nie zniszczyć dopiero co uzyskanego efektu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień wynikających z diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, które często nie są do końca białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. na skutek przyjmowanych leków lub w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli środkami wybielającymi zęby z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie działa? W tej sytuacji proponujemy inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Najlepszym sposobem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, które na stałe aplikujemy na zęby, mają wiele zalet. Poza tym, że możemy wybrać ich barwę według preferencji pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Dlatego też powinno się przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się z dentystą, żeby ocenił, która metoda będzie dla nas najbardziej skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Strona używa cookies
Ok