Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019

Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie obniża się, co sprawia, że staje się ona zwiotczała oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zachować młodość , mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak takie działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie bazuje na mocy ultradźwięków, które są emitowane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być także używana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się i jest doskonałą metodą usuwania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma negatywnego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych substancji tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co przynosi zamierzone i trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się 17 miesięcy. Co ważne może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest podnoszenie skóry, która z upływem lat staje się co raz bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może być za ciężka, żeby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i z reguły są długie na około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie podwyższenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie oddziałuje również na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można usunąć blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby stworzyć oczekiwany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak dużą część twarzy oraz szyi ma naprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na ostateczne efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a efekty trwałe.

Strona używa cookies
Ok