Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Skuteczna depilacja – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019

Kosmetologia medyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Współczesna medycyna estetyczna oferuje ogromny wachlarz zabiegów, które efektywnie poprawią urodę, bez konieczności stosowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, a na dodatek wiele z nich przeprowadzana jest bez skalpela oraz nie zobowiązuje do specyficznych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowszych technologii, które modelują sylwetkę, poprawiają napięcie skóry, zwalczają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Rozwiązania medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie ze względu na to, że wraz z postępem technologii stają się co raz mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie wymagają długiego okresu zdrowienia; co raz bardziej dostępne – ceny zabiegów są co raz przystępniejsze; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery znajdują duże funkcje w klinikach medycyny estetycznej. Przeprowadzane nad nimi badania i korzystające z nich w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej wymienianych funkcji laserów w zakresie poprawy urody należą odmładzające zabiegi, likwidujące przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a nawet blizny i rozstępy. Laser wykorzystywany jest również w walce z niepotrzebnym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od lat, wciąż odnajduje co raz to nowocześniejsze zastosowania. Poza usuwaniem zmarszczek i redukcją nadpotliwości co raz częściej używany jest również w leczeniu migren i bruksizmu, a także poprawie wyglądu bez potrzeby poddawania się chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie opadającego czubka nosa albo zmniejszenie poziomej zmarszczki pomiędzy ustami a brodą. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, liftingujące nici to całkiem nowa metoda, która jest znacznie mniej inwazyjna, a daje porównywalne rezultaty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to pozytywnie na wytwarzanie kolagenu, co jednocześnie regeneruje, wzmacnia oraz podnosi skórę. W trakcie 12-18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z tego powodu przynoszą lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się również o to, żeby w ofertach były też zabiegi, które eliminują nadmiar tłuszczu. Dzięki nowoczesnym technologiom można szybko i z reguły bez bólu usunąć tłuszcz z takich obszarów, jak brzuch, uda, pośladki lub ramiona. W zależności od sposobu, może być wystarczająca nawet pojedyncza wizyta w gabinecie kosmetologicznym albo niewielka seria efektywnych zabiegów. Z reguły na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, ponieważ nadmierny tłuszcz jest usuwany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najbardziej znanych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub np. liposukcja laserowa. Niestety te zabiegi, chociaż likwidują nawet 30% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest indywidualny surowiec pacjenta, pochodzący z krwi lub komórek tłuszczowych. Zazwyczaj ma to za zadanie odmłodzenie i rewitalizację komórek. Najbardziej znane w tym dziale jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wstrzykuje się pod skórę poprzez kilkukrotne nakłucia zazwyczaj w obszarze twarzy, dekoltu, szyi albo na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki ulegają autoregeneracji: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie działania nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, elastyczność i gęstość skóry, zmniejszają zmarszczki albo usuwają inne niedoskonałości, ale także są w stanie regenerować oraz odtwarzać zniszczone komórki, co jest używane też w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej zasadniczym zadaniem jest odbudowa oraz nawodnienie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia za pomocą igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów oraz wyciągów roślinnych w specjalnych koktajlach, które mają niezwykle korzystny wpływ na stan skóry. W ten sposób można także przyjmować substancje wspomagające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia i jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej oferuje nie tylko poprawki estetyczne, ale całą gamę usług, które popierają zdrowy styl życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a nawet badania przydatne do pielęgnacji zdrowia organizmu. Z reguły są to również profesjonalne wskazówki na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji i sposobów na relaks. Wszystko ze względu na to, że wypielęgnowana skóra wolniej się starzeje, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są zdecydowanie skuteczniejsze.

Strona używa cookies
Ok