Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Szkoła języka angielskiego Toruń
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Przewozy autokarowe – jak wynająć
1 sierpnia, 2019

Implanty stomatologiczne rodzaje

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest w dzisiejszych czasach najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany specjalnie, w szczególności z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej w położeniu utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba przyczepiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY WSTAWIAĆ ZĘBÓW ?

Jakiekolwiek ubytki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego później może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty stosuje się w przypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często niewygodne i przeszkadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, w trakcie której przeprowadza się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Chociaż implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, nazywane także implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są w głownej mierze trwałym i silnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie ma potrzeby piłowania , sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Dodatkowo chronią przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu konieczne jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest wiele przeciwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Także choroby jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pojawić się również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

KOSZT IMPLANTÓW

Wszczepienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 4 000 zł za jedną śrubę. Do kosztów trzeba również doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są rozbieżne i zależne od ich rodzaju. Im bardziej odporne i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 700 do 1 400 złotych.

Po przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4 do 10 złotych.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok