kamery Illustra
American Dynamics, Kantech, Zettler – o gigantach systemów bezpieczeńśtwa
20 grudnia, 2016
Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dj na imprezę klubową
23 grudnia, 2016

Ból kręgosłupa to jedna spośród najpopularniejszych przypadłości. Stanowią one problem u młodych ludzi, a także osób dojrzałych. Mogą one być spowodowane urazem, nieodpowiednim stylem życia, ale także chorobami. W momencie gdy ból pleców wraca lub jest następstwem pewnych powikłań (przykładowo wypadku), w żadnym razie nie powinno się tego zaniedbywać. Ponieważ ból może być następstwem zmian chorobowych w ciele, należy szybko znaleźć przyczynę takiego stanu, zwłaszcza że odkładanie tego problemu może mieć ogromny wpływ na jego zaognienie.

Fizjoterapia w leczeniu kręgosłupa?

Uporczywe oraz odnawiające się bóle pleców są rozpatrywane jako schorzenia. W ich przypadku ból jest wyczuwalny w rejonach szyi czy w okolicy krzyża. Głównie czynnikiem dolegliwości jest nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń ruchowych albo rzeczy związanych z domowymi zobowiązaniami. I tak schorzenia kręgosłupa są wywołane przemęczeniem. Powodem schorzeń kręgosłupa są także bóle strukturalne, inaczej dolegliwości będące efektem naruszenia tkanek, przykładowo zerwanie więzadła, obciążenie mięśni kręgosłupa, zbicie dysków czy reakcja zapalna. Bóle kręgosłupa może również być efektem innych dolegliwości kości, takiej jak na przykład osteoporoza.

Dolegliwości kręgosłupa, takie jak np. dyskopatia, można próbować uleczyć na rozmaite sposoby. Niestety duży odsetek osób nie zdaje sobie z tego sprawy i zamiast skonsultować się z specjalistą, a następnie kupują tabletki. Te jednak nie są najlepszym sposobem, bo nie usuwają one przyczyny dolegliwości, a tylko niosą chwilowe ukojenie.

Żeby pozbyć się problemów związanych z dolegliwościami pleców, racjonalnie jest omówić możliwości leczenia kręgosłupa z dobrym fizjoterapeutą. Fizjoterapeuta to specjalista, który zajmuje się fizjoterapią.

Leczenie kręgosłupa poprzez rehabilitację? Tylko z dobrym fizjoterapeutą

Fizjoterapia to termin opisujący ogół form leczenia opierających się na stymulacji ciała poprzez stosowanie bodźców fizycznych, m. in. przez rehabilitację. Fizjoterapia czerpie zarówno z technik naturalnych (medyczne kąpiele, ćwiczenia gimnastyczne), jak i z profesjonalnych sprzętów (na przykład światło lasera).

Wprawdzie fizjoterapia i rehabilitacja mają wiele ze sobą wspólnego, to nie oznaczają one tego samego. W wypadku fizjoterapii chodzi o rehabilitacje ruchową, która wspomaga metody leczenia dolegliwości narządów ruchowych.

Co właściwie robi fizjoterapeuta?

Oczywiście podstawą podjęcia sprawnego leczenia to odpowiednie rozpoznanie powodu chorób. Dobry fizjoterapeuta jest w stanie znaleźć przyczynę bólu a wtedy zastosować skuteczną metodę, która dobrze wpłynie na stan zdrowia jak i samopoczucie chorego.

Należy wspomnieć, że fizjoterapeuta pomoże nie tylko w sytuacji, kiedy wskazane jest leczenie kręgosłupa. Tak w ogóle to fizjoterapeuta przeprowadza różnego rodzaju metody fizjoterapeutyczne, dobiera odpowiednie ćwiczenia ruchowe i wykonuje masaże, które stosowane są podczas rehabilitacji, kuracji czy po prostu jako działania zapobiegawcze.

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, fizjoterapeuta ma możliwość polepszyć wydajność fizyczną pacjentów, a także zablokować pewne zmiany w organizmie, które źle wpływają na stan zdrowia. Jeśli chodzi o działania profilaktyczne fizjoterapeuta umie prawidłowo rozpoznać kłopotliwe stany oraz wcześniej zacząć im przeciwdziałać.

Dobry fizjoterapeuta umie również zachęcić pacjenta, co jest niezmiernie znaczące oraz oddziałuje na skuteczność leczenia. Dzięki jego działaniom pacjenci są zdecydowani, żeby zastosować się do poleceń fizjoterapeuty i regularnych ćwiczeń gimnastycznych, także w wypadku, gdy są one bolesne.

A trzeba mieć świadomość, że skuteczność leczenia zależy nie jedynie od umiejętności fizjoterapeuty, ale również od pracy, którą wkłada w to chory. Bez dwustronnej kooperacji, leczenie może stać się bezowocne. Na szczęście fizjoterapeuta to osoba, która jest nastawiona na kontakt z pacjentem i wspiera o na każdym kroku terapii.

Fizjoterapia – profilaktyka w leczeniu kręgosłupa

Ból kręgosłupa a zwłaszcza ból krzyża, to przypadłość typowa dla ludzi które mają siedzący styl pracy bądź wykonujących pracę fizyczną. Zła pozycja podczas pracy, płynąca z niewłaściwego wyboru fotela czy wielogodzinne podnoszenie ciężkich przedmiotów, mogą doprowadzić do powstawania urazów, w tym także problemów związanych z dyskiem.

Dlatego dobrze jest co określony czas porozmawiać z fizjoterapeutą, który w oparciu o badania i rozmowy zweryfikuje stan naszego zdrowia.

Dobry fizjoterapeuta w Toruniu

Nie należy lekceważyć problemu bólu kręgosłupa. Więc jeśli szukasz wiarygodnego źródła na temat metod leczenia kręgosłupa lub potrzebujesz konsultacji u dobrego fizjoterapeuty na terenie kujawsko-pomorskiego, wejdź na tę stronę: fizjoterapeuta Toruń.

Strona używa cookies
Ok