dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
Maj 3, 2017
Home staging - przygotuj właściwie nieruchomość przed sprzedażą
Home staging – jak powstał i co zmienia?
Maj 12, 2017

Wideofilmowanie to doskonały sposób na uwiecznienie najpiękniejszych chwil podczas własnego wesela. Film z wesela to wyjątkowa pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla bliskich. Przypuszczalnie każdy z nas po kilku latach lubi przypominać sobie własny ślub. Ja dla przykładu mój film z wesela oglądałam już kilka razy, mimo, że zostałam mężatką nie całe 4 lata temu. Kamerzysta zarejestrował to co najbardziej kluczowe – emocje, wzruszenia, śmiech i radość. Dlatego uwielbiam powracać do mojego filmu z wesela, bo przywołuje najistotniejszą chwilę mojego życia. Naturalnie jest to zasługą kamerzysty ślubnego, który wszystko zrobił taka jak powinien i dopasował najciekawsze ujęcia z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja ślub mam już za sobą. Doskonale rozumiem ile trudności może wywołać jego przygotowanie. Wynajęcie sali weselnej, wybór odpowiedniej sukienki ślubnej i niewątpliwie, jak w temacie, wynajęcie właściwego kamerzysty na ślub. Zaufajcie mi, profesjonalny kamerzysta weselny to absolutny skarb. Ja chciałam aby, ekspert od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt dużo. Mieliśmy stosunkowo ścisły budżet, więc zaglądaliśmy na oferty z rodzaju „niedrogie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na ślub”. Teraz mogę Wam zakomunikować, że osoby deklarujące się takimi wyrażeniami prawie nigdy nie są takie niedrogie. Jeśli planujesz odszukać odpowiedniego kamerzystę ślubnego zacznij, identycznie jak My pytać się najbliższych. My wynajęliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej kuzynki. I teraz w naszej szufladzie mamy właściwie zmontowany i niezwykle wzruszający film z ślubu.

Dziś chce Wam doradzić jak wybrać odpowiedniego kamerzystę na ślub. Naczelna rada – wideofilmowanie powinno być jego hobby! W innym przypadku film z ślubu może okazać się totalną masakrą. Jedna z moich znajomych wynajęła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach obróbki dostała film który był nudny i nieciekawy. Nerwowo nagrany. Najważniejsze ujęcia zakończone w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko krążenie po sali ślubnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty ślubnego zawsze sugerujcie się uwagami znajomych i naturalnie swoją intuicją.

Jak wybrać kamerzystę weselnego?

Po pierwsze kierujcie się prywatnym wyczuciem estetyki. To że jedna osoba mówi Wam, że ten kamerzysta weselny jest najlepszy, nie oznacza to, że jego filmy będą dla Was odpowiednie. Szukając perfekcyjnego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zabukujcie sobie czas na obejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą kto pierwszy ten lepszy, bo możecie się mocno przejechać. Poznajcie opinie przyjaciół, jak i na forach internetowych.

Cena wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile będzie Was kosztowało wynajęcie kamerzysty ślubnego. Albo jesteście szczęśliwcami z olbrzymim budżetem weselnym i możecie sobie pozwolić na zatrudnienie kosztownego profesjonalisty. Ale powiedzmy sobie szczerze. Każdemu z nas zależy na tym, aby wynająć profesjonalnego kamerzystę w umiarkowanej cenie. No właśnie, jakie są przeciętne koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania wzrastają wraz z ilością mieszkańców określonego miasta. W małej miejscowości koszt zatrudnienia kamerzysty na wesele to 1500 złotych. W większym mieście, na przykład w Warszawie, musisz liczyć się z tym, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz nawet 4000 złotych. Wielu kamerzystów proponuje indywidualnie negocjowaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Wymagania Par Młodych co do formy filmu weselnego rosną. Kamerzyści weselni dobrze o tym wiedzą, przez to w większej liczbie przypadków proponują atrakcyjne alternatywy wideofilmowania. Dziś film z wesela nie przypomina już bezbarwnego wideo z czasów naszych dziadków. Dziś kładzie się nacisk na nowatorskie projekty, które zadziwią Parę Młodą. Co jest modne w tym sezonie? Na pierwszym miejscu teledyski weselne. Teledysk ślubny, to skrót najistotniejszych momentów ślubnych. Przeważnie jest on intro do głównego filmu z ślubu. Jest to także fajny pomysł na prezent dla najbliższych. Nowością w sferze wideofilmowania są filmy rodzaju SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montowane są tego samego dnia. Zestawione są z migawek z domu Pary Młodej i uroczystości zaślubin. Filmy SDE emitowane są już w trakcie wesela, jako dekoracja całej imprezy. Szkoda, że parę lat temu nie było tych filmów w ofercie. Z wielką chęcią zdecydowałabym się na coś takiego. Dziś królują jeszcze filmy weselne na wesoło. Niektórzy kamerzyści urządzają tematyczne atrakcje, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z ślubu ogląda się z uśmiechem na twarzy. Co raz częściej pojawiającą się tendencją jest ograniczanie czasu filmów. Może pamiętacie jeszcze filmy weselne kręcone tak z 10 lat temu. Dla mnie bardziej niż film był to reportaż weselny. Rozległe i prosto mówiąc troszeczkę beznamiętne. Dzisiaj kamerzyści weselni co raz częściej proponują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Według mnie w takim czasie możemy bez żadnych trudności zamknąć wszystko to co najbardziej kluczowe.

Jak już pisałam wcześniej – odpowiedni kamerzysta weselny to absolutny klejnot. Nie mam pojęcia jak Wy uważacie, ale moim zdaniem kamerzysta na ślub był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie czekacie teraz na rekomendacje? Ja chcę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego zatrudniliśmy z mężem na nasz ślub. Kiedy tylko zobaczyliśmy jeden z wstawionych na jego stronie www filmów, od razu mieliśmy świadomość tego, że to nasz ten kandydat będzie dla nas najlepszym wyborem. Oferta dostępna jest na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok