Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu
Luty 18, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
Luty 19, 2017

Własna działalność gospodarcza to idealny pomysł dla ludzi, którzy doceniają wolność pracy. Zarządzanie własną firmą to wyzwanie dla każdego, choć przeważnie opłaca się, ponieważ rynek jest stale spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Modelem takiego sukcesu jest chociażby pierwszy salon masażu dla zwierzaków, który systematycznie obsługuje nawet kilkadziesiąt kochanych pupili. Pomysł rewolucyjny, wręcz przez niedowiarków uważany za niemożliwy do adaptacji, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie idee częstokroć odblokowują drogę osobom, którym brak wiary we własne marzenia. A swoja firma to przecież upartość, całkowite oddanie, uporczywe sprawdzanie nowych usług i naturalnie dobra księgowość, bez której firma jest samochód bez paliwa.

Dobre biuro księgowe to ostoja każdego biznesu. Wyspecjalizowany księgowy nie tylko rozumie bieżące przepisy, ale także kieruje nas ku nowym inwestycjom. To opiekun każdej błyskawicznie rozwijającej się instytucji i powiernik mocno pielęgnowanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc działalność powinieneś zadbać o sprawdzonego księgowego, czy pomoc biura rachunkowego które dopilnuje Twoich finansów. Dyskutując o finansach, zbadaj co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie własnej firmy

Jeżeli marzysz o własnej firmie, musisz wiedzieć, że na początku czeka na Ciebie całe morze dokumentów do uzupełnienia. Rozpocznij od wypełnienia formularza CEIDG. Wstąp po prostu na stronę internetową firma.gov.pl i wypełnij wszystkie wskazane pola. Wpis do Ewidencji jest jednorazowo wnioskiem o przyznanie przedsiębiorstwu własnego numeru REGON i numeru NIP. Wraz z złożeniem formularza powinniśmy wybrać metodę opodatkowania, ale o tym opowiemy dalej. Następnym krokiem jest wizyta w ZUSie. Tam musimy zapisać się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy posiadają poniekąd podwójną osobowość prawną – są zarówno płatnikami składek (za siebie i ewentualnych pracowników) a z drugiej strony płacą za ubezpieczenie. Jeśli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem pensji, to wypełniamy druk ZUA. Jeśli jednak jesteśmy zatrudnieni w innej firmie na umową pracowniczą, wtedy wypełniamy formularz ZZA. Kolejną kwestią jaką wymusza od nas prawo jest wybór biura księgowego, które będzie utrzymywało kartotekę rozliczeniową firmy. W tej materii mamy możliwość skorzystać z standardowej księgowości, jak i bardziej innowacyjnej struktury – rachunkowości internetowej. Warto również pamiętać o zamówieniu pieczątki, która niejednokrotnie przydaje nam się w najmniej spodziewanych sprawach. Załóż również indywidualne konto w banku, by rozłączyć rachunki osobiste o finansów firmy.

Własna firma a podatki

Jeżeli nie rozumiesz która metoda opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, skorzystaj z porad fachowego biura księgowego. Generalnie krajowe przepisy dopuszczają cztery główne strategie opodatkowania. W dalszej części artykułu opowiemy Tobie o nich nie trochę więcej:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie opiewającym na 85 528 złotych podatek to 18% – kwotę wolną od podatku. Z drugiej strony przy dochodzie przekraczającym 85 528 złotych suma podatku to 14.839, 02 zł plus 32% nadwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tutaj istnieje poszczególna kwota podatkowa, która obejmuje 19%, bez względu na wartość dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania biznesmen nie ma możliwości pomniejszyć osiąganych przychodów o poniesione wydatki podatkowe. Występują tutaj tymczasem, jako kompensata ,niskie wartości procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% a także 20% w zależności od rodzaju świadczonych usług.)
  • Karta podatkowa – jest to niesłychanie szczególna konstrukcja opłaty podatków. Na wartość regulowanego podatku nie ma wpływu wartość dochodów, tylko takie elementy jak: typ prowadzonych usług, liczba osób pracujących na umowę o pracę, wielkość gminy, w której firma ma siedzibę i data urodzenia podatnika. Nie każdy jednak może skorzystać z teg rodzaju podatku.

Biuro rachunkowe dla Twojej firmy

Zależnie od potrzeb Twojej działalności, znajdź odpowiednie biuro rachunkowe, które Każdemu debiutującemu przedsiębiorcy polecamy, by skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Współcześnie wiele księgowych oferuje nie tylko kompetentne konsultacje, ale także oprogramowania do obsługi firmy. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że działalność zajmie Ci cały dzień, pomyśl o mobilnym księgowym, który przyjedzie do Ciebie po kompletne druki i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz w stanie zająć się rozszerzaniem usług.

Mimo wielu przeszkód i wyzwań, bardzo dużo osób wciąż decyduje się na zakładanie swej działalności. Nawet drobne firmy mają wpływ na naszą gospodarkę, więc chyba warto zaryzykować pierwszy ruch. Nie przestawaj wierzyć we własne pomysły, gdyż za parę lat może się okazać, że akurat takiego podejścia wymagał rynek. Nie zapomnij jednak, żeby skorzystać z usług biegłego księgowego, który rzetelnie dopilnuje finansów Twojej firmy. Przejdź na podaną przez nas stronę i zobacz jak mogą wyglądać nowoczesne usługi księgowe: biuro rachunkowe Toruń

Strona używa cookies
Ok