Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Skuteczna depilacja laserowa
24 lutego, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
1 marca, 2017

Pozabankowe kredytowanie firm

Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik

Poprawianie płynności finansowej dzięki kredytom pozabankowym dla firm

Część banków w ogóle nie zapewnia swoim konsumentom szybkich kredytów, zatem takich, jakie mamy możliwość uzyskać od ręki. Najczęściej powinniśmy złożyć plik materiałów w kwestii zysków, obrotów, niezależnych pożyczek bądź wpisu do hipoteki (bowiem jeśli nie będziemy mieli szansy go spłacić, to bank zainteresuje się naszym domem lub kolejną zajmowaną własnością). Czy istnieje którekolwiek inne rozwiązanie? Oprócz banków kredyty są dostarczane jeszcze poprzez firmy pozabankowe. Funkcjonują jako tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. Aby zaciągnąć nadmienioną dotację, w zasadzie nie jesteśmy zobligowani niepokoić się przekazywaniem znacznej liczby formularzy. Wystarczy, że wstąpimy na witrynę internetową pożyczkodawcy oraz wypełnimy wniosek kredytowy albo umówimy się za pomocą kwestionariusza zgłoszeniowego ze specjalistą. Najczęściej owa firma oczekuje wyciągów bankowych z łącznych zakładowych kont za minione kilka miesięcy. Jest to niezastąpione, by zbadać naszą płynność zarobkową. W zasadzie oznacza to, iż pożyczkodawca bada obroty naszej jednostki i jej przebywanie w krajowych rejestrach dłużników. Na odzew musimy czekać zaledwie kilka minut. W przypadku otwartego spotkania ze specjalistą, wszelkie detale kredytowania określane są na poczekaniu.

Jakie są dobre strony pożyczek udzielanych przez instytucje kredytowe?

Przede wszystkim fakt, że nie musimy prezentować pakietu dokumentów oraz wyczekiwać w nieskończoność na odzew banku. Wielkim walorem kredytów firmowych bez ZUS i US jest także to, że fachowiec jest w stanie wszystko w prosty sposób przybliżyć (w zasadzie nie używa bankowych wyrażeń). Absolutnie nie ma znaczenia branża, w której funkcjonujemy – możemy mieć pawilon odzieżowy, salon kosmetyczny lub warsztat samochodowy. Doradca doradzi nam również w sytuacji, kiedy nasza firma posiada inne kredyty. Jest to dobra informacja dla wszystkich, którzy zamierzają uzyskać kredyt dla firm bez dochodu. Do innych pozytywnych stron należą: potwierdzanie dużych stawek kredytów, wydłużony czas spłaty, możliwość przeznaczenia kredytu na dowolny cel i szansa wzięcia pożyczki w przypadku, kiedy nasza firma właśnie podjęła pracę. W opisywanych firmach mamy szansę otrzymać dwa rodzaje kredytów: bez pokrycia i z pokryciem. W przypadku kredytu z zabezpieczeniem pożyczkodawca postępuje podobnie jak bank, więc kredyt musi obligatoryjnie zostać ubezpieczony hipoteką albo pozostałym pewnym środkiem.

Faktoring – alternatywny sposób na optymalizację finansów w firmie

Płynność majątkowa instytucji jest zdeterminowana w głównej mierze od klientów. Zazwyczaj bynajmniej nie planują oni opłacać faktur za jednym zamachem, jednak wykonują to po paru tygodniach, zaś nieraz miesiącach. Faktoring bez BIK to odkupienie takich długów poprzez instytucje zewnętrzne, jakie oferują np. usługi kontroli płatności lub wykonywanie obliczeń. Nasza jednostka może mieć jakiś wierzycieli, bo nie ma to znaczenia przy tejże usłudze. Ogólnie rzecz ujmując wyróżnić można kilka typów faktoringu:

Faktoring absolutny (bez regresu) – placówka faktoringowa zobowiązuje się przejąć nieograniczoną odpowiedzialność za „pożyczki” odbiorcy. Nasza placówka dostaje należność za fakturę (częstokroć 90% ceny).

Faktoring umiarkowany (z regresem) – oznacza tak naprawdę uzyskanie kredytu w placówce faktoringowej, bo w przypadku upadłości trasata, to faktorant jest odpowiedzialny za rezultaty nie pokrycia faktury w terminie.

Faktoring przeciwny – jest poświęcony zwłaszcza dla firm, jakie w nazbyt krótkim terminie powinni uiścić za wyrób czy usługę.

Faktoring „miksowany” – to scalenie dwóch podstawowych modeli faktoringu. Może bazować przykładowo na tym, iż instytucja finansowa będzie odpowiedzialna za ruinę odbiorcy zaledwie w 40 %. Kredyt kontrahenta jest rozłożony na dwie instytucje, zatem każda spośród nich będzie musiała stosowną stawkę wyrównać.

Faktoring dotyczący wywozu towarów (faktoring dla firm transportowych) – w takim przypadku chodzi o uzyskiwanie wierzytelności Odbiorców zagranicznych z tytułu ugód transportowych. Krótko mówiąc – agencja faktoringowa weryfikuje nabywców będących za granicą, a dodatkowo wdraża proces dochodzenia zwrotu. Powinno się rzucić okiem na to, iż faktor nie będzie fundował reeksportu do krajów podniesionego niebezpieczeństwa, np. na Białoruś.

Plusy faktoringu

Zasadniczą korzyścią niniejszego podejścia jest korekta zdolności pieniężnej naszej jednostki. Dobrze wiemy, w którym okresie zdobędziemy pieniądze oraz mamy możliwość przez to starannie przewidywać jakiekolwiek odpływy. Krótko mówiąc nie powinniśmy niepokoić się, iż odbiorcy absolutnie nie zapłacą na czas oraz co istotne – w zasadzie nie potrzebujemy marnować czasu na to, ażeby ich naciskać. Dzięki faktoringowi mamy możliwość w nieskomplikowany sposób ograniczyć zagrożenie wykonywania działalności gospodarczej. Inaczej mówiąc – absolutnie nie musimy stale wspominać o tym, iż przez niewypłacalnych nabywców sami będziemy musieli zamknąć placówkę. Ważnym pozytywem jest alternatywa odsprzedawania artykułów albo usług z dalszym czasem płatności. Z takiej struktury sponsorowania mogą zaczerpnąć również średnie spółki, jakie w zasadzie nie mają zdolności kredytowej.

Więcej wiadomości wynajdziesz w tym miejscu – Kredyty dla firm na oświadczenie

Strona używa cookies
Ok