Optymalizacja stron WWW na WordPress
17 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość

Z jakiego powodu warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać dużo. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się styczność z wykształconym specjalistą, to również wysokiej klasy obsługę. Choć głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że ma więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia sald i obrotów i segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym oznacza, że księgowa zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a nawet przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się aktualizuje, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa analiza oraz szybkie dostosowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały odpowiednią strukturę, niezbędne informacje oraz zachowają określony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy sposób działania. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, by odbierać dokumenty na czas oraz jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Poza tym klienci biura rachunkowego zwykle mogą liczyć na dostęp do informacji, a nawet pełną pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność oraz szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe działalności gospodarczej wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich podstawie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego powodu są najważniejszym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące poprawiające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, by dokumenty trafiały bez braków oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Ważne, by klient dostarczał wszelkie dowody na bieżąco, aby księgowa mogła przeliczyć je w odpowiednim terminie.

Sposób udostępniania dokumentów do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego zasad. W niektórych miejscach wymagane jest udostępnianie dowodów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy dostarczać do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe troszczy się o zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Elektroniczna księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe z reguły używają programów elektronicznej księgowości. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny wgląd do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość pozwala na dodawanie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy składowane są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Poza tym takie programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a także ułatwiają kontakt pomiędzy biurem rachunkowym, a klientem. Dodatkowo programy księgowości online są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające zwykle oferują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są stale aktualizowane, by były zgrane z najnowszymi przepisami oraz gwarantowały absolutne bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w kwestiach dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest komfortowa. Obok tego wiele biur rachunkowych proponuje rozbudowaną ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie ważnym atutem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi przejmować się nowościami w przepisach ani  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok