Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurg stomatolog Toruń
1 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne rodzaje
1 sierpnia, 2019

Coraz większa liczba ludzi stawia na specjalistyczną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest użyteczna w wielu częściach życia. Angielski przyswajają już nie tylko młodzi ludzie, ale też starsi ludzie. To dla nich dobra droga rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na polepszanie swoich umiejętności używania się języka obcego. Znaczna liczba właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników do szkół, aby odnieść jeszcze większe wyniki na rynku. W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego to konieczność, zwłaszcza w środowisku zawodowym. Wysoki procent firm współpracuje z obcojęzycznymi klientami, ze względu na to musi przyjmować do pracy ludzi mających odpowiednie kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski przyda się każdemu, ale najpierw należy zatroszczyć się o odpowiedniego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA OBCEGO ?

Wybór odpowiedniej szkoły zależy od potrzeby. Kursy językowe mają w swoich ofertach zajęcia podzielone na grupy wiekowe, poziomy oraz stopień zaawansowania. Dostępne są także zajęcia profilowane, na przykład: kursy intensywne, biznesowe, konwersacyjne oraz dla dzieci i maturalne.

Również formę zajęć można dopasować do siebie. Organizatorzy szkół proponują zajęcia indywidualne, w grupach i on-line. Wybierając kurs warto upewnić się czy dostępne jest zdobycie istotnych certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej oferty.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje wiele plusów nauki języka angielskiego. Głównie dzięki temu zatroszczysz się o swoją karierę zawodową. Kompetentny pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na najwyższym poziomie okazuje się coraz bardziej wartościowe i otwiera szansę znalezienia interesującej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z innych krajów. Przyda się więc w podróży, a w erze internetu jest narzędziem porozumiewania się z ludźmi ze świata, również bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego pomaga też przełamywać bariery wewnętrznej nieśmiałości oraz wykluczenia cyfrowego. Lekcje w grupach nakłaniają do interakcji z innymi, dzięki czemu wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, kursy uczą odczytywania komunikatów, których w mediach jest mnóstwo ludziom starszym i w średnim wieku.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka przyczynia się usprawnienia pamięci. Z upływem lat mózg człowieka potrzebuje intensywniejszej aktywności, by zachować sprawność umysłową. Dlatego, ćwiczenia mózgu będą przydatne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest odpowiednio dopasować do siebie stopień trudności. W tym celu wybiera się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten stopień jest skierowany do tych, którzy nigdy nie mieli kontaktu z językiem angielskim albo uczyli się go wiele lat temu, ale nie komunikują się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest dopasowany do osób, które mieli kontakt z angielskim, ale umieją porozumiewać się w tym języku, jednak nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest dedykowany dla tych co, dobrze posługują się językiem, uczyły się go i chcą udoskonalić jego znajomość i otrzymać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, wskazujący poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i umie zastosować proste wyrażenia oraz pytania i odpowiedzi w temacie zdarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem rozumie umie porozmawiać o rutynowych zdarzeniach codzienności w bezpośredniej wymianie zdań na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba porozumiewa się w komunikacji dla wydarzeń typowych. Umie proste i spójne wypowiedzi ustne i pisemne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z poparciem dla swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie osiągalne jest zrozumienie przekazu zawartego w tekstach o konkretne albo abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję na tematy z zakresu jej specjalności. Komunikuje się spontanicznie nie powodując problemów w porozumieniu. Formułuje przejrzyste wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w szerokim zakresie skomplikowanych tekstów. Rozmawia swodobnie i naturalnie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba z łatwością rozumie i stosuje praktycznie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Kursy angielskiego zwykle kończą się egzaminem, który pozwala na otrzymanie certyfikatu świadczącego poziom języka. Dotyczą one wielu aspektów, także połączonych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą gospodarczą, czy turystyczną. Są też przeznaczone dla osób, które wyjazd na stałe za granicę.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które mierzą stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się bezterminowo ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w w biznesie.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. W przypadku Certyfikatów ETS wyróżnia się dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają kompetencje językowe w miejscu pracy. Przeprowadza się je na oddzielnych poziomach zaawansowania w kategoriach słuchania i czytania oraz mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Analogicznie do TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są przeznaczone dla osób, które planują studia lub pracę za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Strona używa cookies
Ok