Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
1 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja, czyli jak pozbyć się szkodników drewna
3 marca, 2017

Pluskwy w mieszkaniu bytują się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których łatwo mogą się dostać do żywiciela, czyli organizmów stałocieplnych. To właśnie ludzie, lub zwierzęta stają się ofiarami tego bardzo malutkiego pasożyta. Pomimo małych rozmiarów, pluskwa jest dość dokuczliwym robakiem. Zwłaszcza dla osób uczulonych na jej ukłucia. Na dodatek wcale nie jest tak łatwo ją wyeliminować tradycyjnymi sposobami. W pewnych sytuacjach konieczna jest pomoc specjalistów od zwalczania owadów, którzy używają silnych środków chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w nocy. Co ciekawe opadają z stropu, na który wspinają się po południu. Dokarmiają się krwią, przy pomocy wysoce rozwiniętego organu kłująco – ssącego. Po ukłuciu pluskwy zostaje na skórze czerwony bąbel, porównywalny do efektu ukąszenia komara. Miejsce ukąszenia po chwili zaczyna dolegać i swędzieć. W relatywnie niewielkiej liczbie przypadków w miejscu ugryzienia pluskwy może rozwijać się stan zapalny. Wtedy niezbędna jest wizyta u lekarza, który zaaplikuje stosowne lekarstwa. To jeszcze nie koniec. Testy zaświadczają, że pluskwy mogą transferować groźne dla naszych organizmów patogeny, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już istotny kłopot.

Wiedząc już jakie zagrożenia powoduje obecność pluskiew w budynku mieszkalnym, zdajesz sobie sprawę z tego, że walka z nimi to nieodzowność. W niektórych przypadkach wystarczy porządnie oczyścić pomieszczenia. Jednak zdarzają się sytuacje kiedy to wskazana jest dokładna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to kombinacja szybkiej reakcji z specjalistyczną technologią. Sprawdź jakie techniki odpluskwiania są najskuteczniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy mogą rozprzestrzeniać się w dowolnym terytorium na ziemi. Żyją w klimacie neutralnym jak i tropikalnym. Nie powstrzymuje ich wilgoć, ani wiatr. Generalnie dostosowują się do dowolnych warunków atmosferycznych. Dla pluskwy najistotniejsza jest obecność człowieka, lub innego osobnika o stałej temperaturze ciała. Pluskwy odżywiają się krwią. Doczepiając się do owłosienia małych gryzoni transportują się z jednego terytorium do drugiego.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to około mm. Niektórzy z nas mogą nie zauważyć tych minimalnych pasożytów. Z boku głowy pluskwy umieszczone są oczy, a obok nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie z łatwością rozpoznawać teren. Ten owad może wdrapywać się na płaskie powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Przeważnie pluskwy obecne są w takich miejscach jak szpary w podłodze, ramy okienne, czy zakamarki w łóżku, skąd w szybkim tempie mogą dostać się na skórę żywiciela.

Pluskwy wkłuwają się w powierzchnię skóry przy pomocy organu gębowego. Czas zażywania posiłku trwa kilka minut. Po ukąszeniu tworzą się małe bąbelki. Po chwili zaczynają boleć i piec, co sprawia dyskomfort. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które są uczulone na ukłucia pluskwy domowej. Alergicy muszą spotkać się z lekarzem i przyjmować odpowiednie lekarstwa. Jak już zostało wspomniane pluskwa domowa wbijając się w skórę, może przenosić niebezpieczne dla nas wirusy.

Odpluskwianie – skuteczne metody

Kiedy zauważymy obecność pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. Wtedy musimy wypełnić gipsem wszelkie otwory przy podłodze, oknach i na ścianach. W następnej kolejności należy dogłębnie umyć i odkurzyć całe mieszkanie (w szczególności zaciemnione szczeliny, w których najchętniej przebywają pluskwy). Należy również wyprać wykładziny i ubrania. Jeśli to nie przyniesie pożądanych rezultatów, powinniśmy wtedy umówić się z firmą specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Możemy wymienić kilka technologii odpluskwiania. Najefektywniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – inaczej zwana fumigacją. Jest to metoda cechująca się bardzo intensywnym oddziaływaniem. Podczas dezynsekcji gazowej stosuje się substancje chemiczne w formie opakować samoopróżniających, świec dymnych, czy tabletek. Na czas gazowania należy opuścić dany budynek, gdyż wykorzystywane środki są wysoce niebezpieczne dla zdrowia.
  • Dezynsekcja cieplna – w wielu częściach świata ta metoda ujmowana jest za najlepszą i zarazem najbezpieczniejszą dla ludzi. Przy pomocy zaawansowanych kotłów ogrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszelkie szkodniki zostają wyeliminowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Zaaplikowany w nich płyn insektobójczy zostaje zamieniony w zimną mgłę, która wchodzi do najciaśniejszych miejsc. Po określonym czasie zostają na nawierzchniach substancje owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest więc przedłużone w czasie, poprzez co mniej obciążające dla naszego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w takich miejscach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich partycypacja jest wysoce nielubiana. Po rozpoznaniu tego pasożyta, dobrze jest skontaktować się z doświadczoną firmą zwalczającą pluskwy, która dobierze adekwatną metodę i pomoże nam zlikwidować te pasożyty szybko i skutecznie.

Powiedz pluskwą żegnajcie! Porównaj technologie i cennik rzetelnej firmy specjalizującej się w dezynsekcji owadów. Wstąp na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok