Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń
Trwałe usuwanie włosów, czyli depilacja laserem
28 października, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie mieszkań
4 listopada, 2016

Nowoczesne oświetlenie kuchni

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze modernistycznym stanowi obecnie pewne wyzwanie. Meble na idealny błysk, obfita kolorystyka, odkrywcze wyjścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Wielokrotnie kuchnia nie jest samodzielnym miejscem w apartamencie, ale współistnieje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się wówczas wyczerpać otwartą powierzchnię, ażeby była nie tylko modna oraz zaznaczała temperament gospodarza, ale także w całości efektywna. Kuchennych inspiracji w sieci i kolorowych gazetach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Wybór mebli i pozostałych sprzętów nie dostarcza aż takiej ilości dylematów co odpowiednie podświetlenie. W modernistycznej kuchni musi ono padać z paru punktów oraz co istotne – rozświetlać płaszczyznę „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których komponujemy potrawy. W takiej sytuacji doskonałym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wnętrze naszego apartamentu skupiało uwagę gości oraz zarazem było niezawodne, można w łatwy sposób zainstalować podświetlenie przy schodach.

Najcieńsze oprawy meblowe

Podświetlenie ledowe w kuchni jest w zasadzie konieczne. Po pierwsze – LED -y eksploatują o 85% mniej mocy niżeli normalne żarówki, co z pewnością zauważy nasz portfel. Po drugie – dzięki niemu można ekspresowo przyrządzić potrawy, myć naczynia oraz prowadzić kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy takiej technologii do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zapoznali się z propozycją firmy Piraya. Zajmuje się wykonywaniem oraz dystrybucją podświetlenia meblowego oraz schodowego w rodzaju LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii przedsiębiorstwu udało się wypuścić na rynek ultracienkie lampy meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie wykorzystując moc zaledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Podświetlenie wcale nie wygląda „sztucznie”, bowiem panel LED posiada wysoki współczynnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały poza tym wyposażone we włącznik dotykowy. Umożliwia on włączać je oraz wyłączać je, gdy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, jakie łączy cechę ultracienkości i metodę opartą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wbudowany w lampę na wysokości tylko 2,4 mm).

Efektowne lampy podszafkowe

W przypadku lamp podszafkowych mamy możliwość znaleźć niemało interesujących opcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej odszukamy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie umożliwia rozrzucone oświetlenie analogicznie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i zdolność dyskretnego zamaskowania kabli w środku lampy. Tymczasem CREO MINI ECO ma minimalną grubość – ledwie 4,5 (6,5) mm. Projekty z grupy CURRO ECO są doskonałe nie tylko do kuchni, ale także do korytarza, rozmaitego typu wnęk i jako rozświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO posiada dwie lampy o sumie energii stanowiącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli chodzi o światło LED Premium mamy szansę przebierać spośród wielu gabarytów oraz wzorów lamp, których nie należy przyczepiać za pomocą śrub. Przykładowo oświetlenie z klasy Curro Super Slim osadza się za sprawą trwałej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma dużo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długookresowa żywotność lampy), niewysokie koszty korzystania, nieskomplikowane mocowanie do mebli, nieobecność złączy spawanych albo zgrzewanych, niebanalny wygląd (dostosowanie do każdego modernistycznego pomieszczenia), wytworzenie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz swobodę zmiany żarówki LED.

Eleganckie oświetlenie nadszafkowe

Na stronie internetowej firmy można odszukać także dobre sposoby na podświetlenie umieszczane ponad szafkami. Wybrać możemy lampy nadszafkowe w następujących grupach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy wykonane są za pomocą techniki Super Slim, czyli odznaczają się niewielkimi gabarytami w odniesieniu do wyrazistości oraz energii (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią oraz są umieszczone na wysięgniku o grubości raptem 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj łatwy, zaś design dobrze wkomponowuje się w modernistyczne wnętrza. Atutem lamp nadszafkowych jest szczególnie wysoka intensywność – aż 350 luminów (jak żarówka o energii 35-40W) i możliwość serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni model ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest najprawdopodobniej najbardziej zbliżona do tradycyjnej lampy. Jednak też i w tym przypadku kolista strona z przodu jest zaczepiona na wydłużonym wysięgniku. Oświetlenie do instalacji nad szafkami można zakupić w czterech odcieniach: czekoladowym, czerwieni, zieleni, i jasnoszarym.

Oświetlenie schodów LED

Przedsiębiorstwo Piraya, prócz zapewniania oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest ponadto producentem oryginalnych rozwiązań w zakresie oświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To właśnie przy jej użyciu oświetlenie pada w odpowiedni sposób na schody. Oświetlenie schodów niniejszego rodzaju odznacza się niebanalnym wyglądem, wspaniałym efektem optycznym, efektywnym odbiciem światła, niską temperaturą pracy, skutecznym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma wygląd „łuku” oraz upodabnia się do szkła, nie łapie kurzu oraz jest wyposażony w dekoracyjną folię z grafiką. W razie potrzeby możemy wymienić panel LED.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – Oświetlenie podszafkowe

Strona używa cookies
Ok