Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie
Wrzesień 15, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
Listopad 17, 2017

Dzieci uwielbiają gry. Podczas zabaw nie tylko miło spędzają chwile, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to interesujący patent na spędzenie popołudnia. Są one świetnym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Bawialnie to także lokalizacje, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować perfekcyjne miejsce do gier dla szkrabów, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak kluczowy jest profesjonalny wybór barw oraz tematów przewodnich pojawiających się w świetlicach. Otoczenie można na dodatek upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest idealnym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Kolory w świecie dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój dziecka: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak istotny jest przemyślany wybór kolorów i zachowanie równowagi między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa dziecko gdy maluje albo rysuje, najczęściej przedstawia jego nastrój. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni i sal zabaw – trendy i motywy

Miejsce zabaw można pomalować jednym kolorem. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Ciekawe murale bardzo często widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dekoracje inwestują także właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Wybór jest ogromy. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Ciekawym pomysłem na aranżację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy ciekawość malucha. Rysunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku malców, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeśli wybierzemy jako motyw przewodni projektu na przykład: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Murale dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, że wśród maluchów są też alergicy. Dlatego tak ważny jest wybór bezpiecznych substancji.

Malowanie bawialni i sal zabaw – korzyści

Wykorzystanie tego typu rysunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal zabaw to trafiony patent na wyróżnienie się na tle konkurencji, a obecnie ma to ogromne znacznie . Brzdące zwrócą uwagę na interesujące elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej mankamenty. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu plastyków proponuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest także w szpitalach i domach dziecka. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Malowanie bawialni i innych —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok