Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – Google Moja Firma i wiele więcej
Sierpień 24, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom
Październik 17, 2017

Własny dom to jedno z najważniejszych marzeń. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Wybór miejsca w którym ma stanąć nasz dom, to bardzo trudna decyzja. Trudne wybory nierozerwalnie łączą się z budową domu. Schemat domu potrafi bardzo zaangażować. Przeanalizować należy nie tylko optymalną powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Wszystko musi być idealnie dopasowane, tak aby każdy mieszkaniec czuł się komfortowo. Przeanalizować należy też o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w planie, dzięki nim usprawnimy sobie wiele codziennych czynności. Ogromnym wyzwaniem jest także dobór odpowiedniej metody ogrzewania. Nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej. W takim wypadku przeanalizować należy montaż pieca węglowego lub olejowego. Wybór ten wpływa na domowy budżet, ale też na komfort użytkowania mieszkania.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy dom nie zostanie odpowiednio zaizolowany. Ciepło będzie uciekać. Znaczące straty są efektem niewystarczająco zaizolowanego dachu. Dlatego kwestii zabezpieczenia termicznego nie powinno się bagatelizować. Sposób termoizolacji domu jest istotna. Wykorzystywane są różne produkty: najbardziej rozprzestrzeniony styropian czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, określana dla uproszczenia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najczęściej spotykanym materiałem stosowanym do ocieplania domów jest spieniony polistyren. Posiada on wiele plusów:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednakże nie nadaje się do izolacji tych elementów domu, które są łatwopalne – tyczy się to przede wszystkim elementów drewnianych. Alternatywą jest wełna izolacyjna. Jest ona droższym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród specjalistów zajmujących się termoizolacją. Wełna jest niepalna, doskonale izoluje przed denerwującymi dźwiękami. Izolowanie wełną wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, bo produkt ten nie jest lekki. Wełnę należy zabezpieczyć przed nasiąkaniem przez wykorzystanie materiałów zabezpieczających. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Coraz częściej fachowcy stosują piankę poliuretanową. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka poliuretanowa

Poliuretan występuje w licznych wersjach. Produkuje się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Powstaje ona z połączenia dwóch składników: żywicy i utwardzacza, jakim jest izocyjanian. Związki te doprowadza się do odpowiedniej temperatury i potem poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do ocieplania. Natryskiwana pianka zwiększa swoją objętość i natychmiastowo twardnieje. Dzięki temu tworzy się jednorodna powłoka, która szczelnie wypełnia każdą lukę. Pianka idealnie trzyma się niemal każdego podłoża. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, już w kilka godzin można ocieplić nawet całą więźbę dachową.

Rodzaje pianki

Piankę dzieli się ze względu na różnice w strukturze. Wyróżnia się otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia sprawdzi się przy zabezpieczenia budynków z zewnątrz. jest także świetnym produktem izolującym przed wodą, przez to wykorzystywana jest do ochrony fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Pianka otwarto komórkowa jest bardzo lekka. Dodatkowo pianka otwarto komórkowa pianka PUR na porowata strukturę, sprawia to, znacząco ułatwia to wentylację. Wykorzystuje się ją do izolacji wnętrz.

Ocieplanie pianką PUR – plusy

Pianka poliuretanowa jest bardzo uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Stosowana jest jako produkt izolacyjny w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych w celach gospodarczych. Ocieplenie z poliuretanu nie stanowi zagrożenia dla alergików. Pianka nie kruszy, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Pianka poliuretanowa nie ma w składzie toksycznych substancji, nie szkodzi środowisku. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, przez co nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną zaletą jest odporność na wilgoć. Pianka poliuretanowa nie zmienia kształtu pod wpływem wody. Nie wymaga też zastosowania umocnień, bo doskonale przywiera do betonowych ścian i drewnianych elementów. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. To właśnie przez nie ucieka ciepło. Zastosowanie pianki zmniejsza ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy niewymagającą spoin powłokę dlatego nie ma konieczności docinania materiałów izolacyjnych. Stwarza to możliwość zaizolowania nawet skomplikowanego dachu i to w ekspresowym czasie. Porównując, ocieplenie z waty wymaga docinania i łączenia elementów oraz zaangażowania kilku osób.

Odpowiednia izolacja budynku to inwestycja, którą należy przemyśleć i właściwie zrealizować. Przeanalizować należy plusy i minusy każdej z metod. Najczęściej stosowane produkty stosowane do izolacji od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka PUR. Pianka PUR jest doceniana przez specjalistów i praktyków, pozytywnie oceniają oni jej uniwersalność. Sporą zaletą jest też krótki czas wykonania ocieplenia. Pianka poliuretanowa stosowana jest zarówno w domach jedno lub wielorodzinnych, ale też jako termoizolacja kurników i hal.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok