Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Praktyczne kaptury foliowe na palety
Lipiec 23, 2016
Jak zrealizować remont domu?
Sierpień 2, 2016

Nowoczesne instalacje C.O..

Jeszcze przed budową domu dobrze jest zastanowić się jaka instalacja grzewcza będzie dla nas najodpowiedniejsza. Obecnie, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompletne i różniące się od siebie rozwiązania, stąd możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak zdecydujemy się na system ogrzewania warto jest przemyśleć swoje potrzeby. Po pierwsze jakiego rodzaju opału chcemy używać. Po drugie czy chcemy oszczędzać na ogrzewaniu i, co dla wielu osób jest kluczowe, czy chcemy żeby instalacja centralnego ogrzewania była korzystna dla ekosystemu. Musimy pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się dziś na rynku. Tutaj poznacie najpopularniejsze systemy grzewcze, wraz z ich szczegółową specyfikacją.

Kotły stałopalne

Jeżeli poszukujecie uniwersalnych i efektywnych energetycznie rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to produkt dla Was. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które wytwarzają ciepło poprzez spalanie takich paliw jak pellet, eko groszek, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy daje nam możliwość korzystania z najbardziej atrakcyjnego w danym czasie paliwa, co redukuje koszty ogrzewania domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne funkcjonują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są niezwykle bezpieczne i proste w obsłudze. Każda firma sprzedaje kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z automatycznym podajnikiem, dla osób, które szanują swój czas i komfort.

Kotły gazowe

Dzisiaj na rynku możemy kupić dwa rodzaje kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania odzyskują ciepło wygenerowane z spalania gazu, co gwarantuje ogromne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całej energii powstałej z ogrzewania. Jednak są dużo bardziej tańsze w eksploatacji i konserwacji. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najtańszych źródeł energii – gaz, stąd są optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać. Cechują się kompaktową konstrukcją. Kotły mogą być doprowadzone do systemu ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Nowoczesne kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne podczas spalania oleju opałowego odzyskują także ciepło, które w standardowej technice ogrzewania wyparowuje wraz z spalinami. Przez to kotły olejowe pracują z wydajnością do nawet 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe mają zaawansowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, nie dopuszczając do wzmożonej emisji dwutlenku węgla. Warto jest wspomnieć, że co raz więcej producentów tworzy kotły spalające olej opałowy z domieszką biooleju, co zbawiennie wpływa na stan przyrody. Kotły olejowe są zatem energooszczędne i proekologiczne.

Rekuperatory – urządzenia grzewcze o ogromnych możliwościach

Rekuperator jest urządzeniem montowanym w systemach wentylacyjnych, które umożliwia odzysk ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie jednostki gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały dzień, ale także wydajne ogrzewanie domu. Rekuperatory to relatywnie świeże urządzenia, których popularność wciąż idzie do góry. Odbierają one ciepło na poziomie do 90 %, co w efekcie umożliwia rzeczywiste oszczędności. Są także korzystne dla środowiska, ponieważ nie wykorzystują żadnych dodatkowych źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami to sposób na redukcję kosztów eksploatacji domu.

Ogrzewanie podłogowe – doskonały sposób na oszczędności

Jednym z najdoskonalszych dzisiaj dostępnych systemów grzewczych jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako samodzielny system grzewczy, albo może uzupełniać działanie standardowej instalacji. Plusem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego przyłączenia do jakichkolwiek dostępnych na rynku urządzeń centralnego ogrzewania . Współdziała ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzielimy na elektryczne i wodne. System rur poprowadzony pod podłogą produkuje ciepło, które starczy na ogrzanie średniej wielkości domu. Instalacja podłogowa może być wykonana pod podłogą drewnianą, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozkład temperatury i jest całkowicie niewidoczne, co podnosi estetykę domu.

Bezpieczeństwo instalacji ogrzewania domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co oddajmy w ręce specjalistów. W nowoczesnym domu dobrzej jest także założyć ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje bardzo wysoki komfort. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Wybierając konkretny system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które wyposażone są w wszelkie atesty i są proste w użytkowaniu. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą nam gwarantować ciepło przez długie lata.

Praktyczne instalacje c.o są warte wszystkiego. Tutaj podstawy to jakość wykonania i wydajność urządzeń. Jeśli właśnie stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości odnowić swój system grzewczy, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej porad. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów Beretta i Viessman, oraz projektowanie instalacji c.o. Wejdź w znajdujący się obok link by przejść na naszą stronę i poznać bliżej naszą firmę: Kotły na pellet Toruń.

Strona używa cookies
Ok