Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów
17 września, 2020

Klimatyzatory multi split do biura

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Świeże powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale i na naszą skuteczność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, wyznaczają podstawę naszej wygody i pozytywnie wpływają na zwiększoną motywację i zdolność działania. Aby zagwarantować sobie najlepsze warunki najczęściej rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania gwarantując nam komfort podczas upałów. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by zdobyć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie najlepszej temperatury w środku domu zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury w środku mieszkania, gwarantując chłód i komfort cieplny niezależnie od tego, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część oddaje ciepło z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi także ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna zimowego ogrzewania oraz innych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań pochodzą ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co wykorzystywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator posiada specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wchodzące do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku pomieszczeń jest połączenie tych dwóch systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo różnych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy występowanie niepożądanych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma także pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wskazane zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Strona używa cookies
Ok