Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – analiza
Styczeń 3, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – co w niej załatwimy?
Styczeń 13, 2018

Zapotrzebowanie na beton dekoracyjny i realizacje z wykorzystaniem tego tworzywa wciąż ma się znakomicie. Nie jest to wielka niespodzianka – dzięki temu materiałowi dostajemy zjawiskowy efekt, w postaci odwzorowanego kamienia, drewna czy skały. Dość nieduże ceny renowacji powodowały, że był on widywany w pierwszej kolejności w pomieszczeniach przemysłowych, ale obecnie czerpią z niego korzyści także podmioty prywatne w swoich domach.

Beton dekoracyjny stemplowany – z czym to się je?

Które wymagania winien urzeczywistnić materiał budowlany, aby zachęcił zainteresowanych do wykorzystania go we własnym projekcie? Zaznaczymy w tym przypadku przede wszystkim pionierskość, wytrzymałość i piękno. Prawda jest taka – jeżeli produkt nam się nie spodoba estetycznie, to nawet wspaniałe statystyki w temacie trwałości nie przekonają nas do zastosowania takiego rozwiązania. Receptą stanie się beton dekoracyjny stemplowany, innowacyjne metody, oparte na mieszankach marmurów oraz płyt cementowych. Używając betonu dekoracyjnego, uzyskamy niemal wierną kopię drewna, skał, kamieni i jeszcze innych. Cechy betonu dekoracyjnego powodują, że uzyskacie Państwo satysfakcjonujący efekt nie czekając zbyt długo, a na życzenie możemy dostać w pakiecie niebanalne ozdoby wizualne, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Rosnąca popularność betonu dekoracyjnego w naszym kraju coś co obserwujemy w ostatnich kilkunastu latach, ale już w latach 70-tych XX wieku w USA oraz Kanadzie odkryto, iż produkty z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego stemplowanego i rzeźbionych tynków mogą być doskonałym rozwiązaniem gdy chodzi o aranżację wnętrz. Relatywnie niewielkie ceny pielęgnacji przez długie lata pozwalają cieszyć się przepiękną nawierzchnią. Materiał należy impregnować orientacyjnie raz na 7 lat, a zatem nie musimy przestawiać płytki czy też polbruku na coś nowego. Odporność tego produktu będzie zdecydowanie wyższa od podatnych na zniszczenie płytek albo gubiącego barwy kamienia brukowego. Gdy postawimy na impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, możemy bez wysiłku dokonać zmiany barwy

Beton dekoracyjny – teraz także wnętrze domu

Beton dekoracyjny jest uniwersalny . Możecie użyć go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Większość projektujących to wie – obecnie nie znajdziemy trwalszego materiału nad beton. W kombinacji ze świetną oceną wyglądu, jest obecnie obiektem pożądania już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla właścicieli prywatnych budynków, biur w środku miasta, jak również miejsc przeznaczonych do użytku publicznego. Jak to bywa z materiałami beton dekoracyjny – wciśniemy go do wszystkich projektów. Przed decyzją musimy starannie rozważyć, jaki charakter ma mieć nasz dom.

Bezsprzecznie opłaca się postawić na beton dekoracyjny stemplowany, gdy próbujemy połączyć wnętrze na czasie ze śmiałym, kunsztownym stylem. Nie będzie to natomiast dobry pomysł, jeśli przy samym wejściu do pomieszczenia pragniemy wyróżnić kokosy oraz wykwintność. Beton dekoracyjny charakteryzuje zwłaszcza ascetyczność oraz ekstrawagancja. Nieważne czy chcemy, mieć oryginalny beton, czy sprytną imitację, będziemy mogli je wykorzystać i na ścianach wewnętrznych i na elewacjach.

Jeśli zatrudnimy sprawną spółkę, ceniącą sobie zadbanie o każdy najmniejszy szczegół, wówczas otrzymamy realizacje delikatnie nawiązujące do naturalnych surowców. Ważne będzie, aby upewnić się czy zamówiony przez nas materiał nie tylko wyjątkowo imituje drewno, kamień czy skałę, lecz też czy zawiera walory antypoślizgowe i mrozoodporne. Jeśli nie – nie warto angażować zdrowia w taki projekt gdyż satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie najważniejsze odsłony

Zacznijmy od salonów, sypialni oraz wszystkich miejsc przeznaczonych głównie do odpoczynku po wymagającym tygodniu pracy lub nauki. Polecamy do aranżacji takowego użyć jedną z koncepcji betonu dekoracyjnego stemplowanego, nazywaną efektem deskowania.

Uwidacznia ona wertykalne albo horyzontalne żebrowanie, ukształtowane w wyniku szalunku dla betonowych konfiguracji. Daje powierzchni wyjątkowo arcyskromny charakter. Poziome deskowanie gwarantuje pomieszczeniu rekreacyjny charakter, toteż swobodnie zastosujemy je przy aranżacji salonów i sypialni. Wertykalne wyżłobienia w architekturze betonu trafniej pasują do pomieszczeń o charakterze majestatycznym i pobudzającym, przykładowo pracownia albo przedpokój.

Inną wariantem betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Z pewnością lwia część czytających wie z czym to się je. Przypomina standardową szarawą strukturę dekoracyjną, aczkolwiek jest wyraźnie trwalszy. Jego neutralność i subtelność prowadzi do tego, iż będzie szczególnie wielokierunkowy – projektanci wykorzystują go w zleceniach nowoczesnych i tradycyjnych.

W dzisiejszych czasach beton dekoracyjny stemplowany jest bardzo często spotykany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Modny szarawy odcień wyjątkowo dobrze współgra z innymi szarymi składnikami.

Beton dekoracyjny stemplowany to koncepcja, w dzisiejszych dniach szturmuje sektor projektowania domów i bez wątpienia niewiele się w tej kwestii zmieni. Wytrzymałość, estetyka oraz nowoczesność to niektóre z atutów, a szybkość wykonania kompozycji będzie innym atutem. Po czterdziestu latach od spopularyzowania tej techniki w USA, tak samo w Polsce odkryto atuty, jakie może przynieść ten materiał.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.betondekoracyjny.eu/

Strona używa cookies
Ok